Word, korespondencja seryjna, zapisanie pliku

Witam, utworzyłem dokument korespondencyjny dawno temu, wpisywałem do excela dane klientów i drukowałem listy jednak musiałem zmienić jeden paragraf w dokumencie i zmieniłem. po zapisaniu już nie jest to korespondencja. Nie zmieniałem żadnych danych które pobiera sobie z excela więc powinno być ok. Samo scalanie mnie nie interesuję ponieważ nie chce go drukować. Chcę zapisać ten Szablon i używać danych z excela. Wie ktoś gdzie robię błąd bo nie chce mi się przy każdym otwarciu dokumentu zmieniać kila cyferek z tej korespondencji. Dziękuję za pomoc

Hej,

A z jakiej dokładnie wersji Office-a korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Office 2016. Chyba pozostaje mi napisać na nowo skoro nie chcę się to zapisać jak powinno.

A jesteś pewien, że faktycznie zapisujesz plik z samymi danymi? Bo domyślnie w nowszych wersjach Office’a jest włączony przycisk podglądu wyników. Jak to wygląda? Już pokazuję.

Gdy jest wyłączony widać znaczniki odwołujące się do bazy.

Ale gdy jest włączony dokument wygląda tak, jakby były w nim tylko dane z pierwszego wiersza bazy.

Więc koniecznie sprawdź to, bo może plik zapisuje się jednak poprawnie. Zobacz po prostu, jakie opcje są dostępne na wstążce w grupie Korespondencja. Powinieneś móc przeskakiwać przyciskami po poszczególnych odbiorcach.:slight_smile:

obraz

1 polubienie