Word nie wykrywa drukarki z powodu COMODO

Mam windows 7, nie wiem już co robić, szukałam wszędzie. Zainstalowałam poprawnie drukarkę w systemie, jest ustawiona jako domyslna, działa, wydrukowała się nawet strona testowa. Ale nie mogę drukować w Wordzie. Nie wykrywa drukarki. Kiedy klikam w nim na Dodaj drukarkę wyskakuje komunikat: Usługi domenowe w usłudze Active Directory są aktualnie niedostępne. Pomocy :frowning:

Aktualka: To bardzo ciekawe, gdy odinstalowałam Comodo Internet Security, Word zaczął rozpoznawać drukarkę. Czyli problem jest po stronie antywirusa, zastanawiam się więc, czy jest możliwe zachowanie poprawnych ustawień i zachowanie tego antywira na dysku? Może po prostu niechcący zablokowałam drukarkę sama czy bardziej prawdopodobne, że to antywirus sam ją blokuje i nie da się tego zmienić?

Prawdopodobnie po ponownej instalacji Comodo, nie będzie problemu, jeśli tak to poszukaj w opcjach zabezpieczeń antywirusa, ale dla pewności zrestartuj komputer przed ponowną instalacją Comodo.

Dodaj do zaufanych plików i będzie ok, pewnie tego nie zrobiłaś i jest uruchamiany w piaskownicy.

Restartowałam, instalowałam drugi raz i dalej ten sam problem. Próbowałam dodawać do zaufanych plików i kasować z tej piaskownicy (czymkolwiek ona jest) ale nie umiem chyba tego robić, bo nic mi to nie dało. Zrezygnowałam więc zupełnie z tego pakietu, zainstalowałam Avasta i teraz nie wiem jakiego dobrać do tego firewalla. Pobrałam z dobrych programow COMODO Firewall ale jak odpalam instalację wyskakuje mi komunikat: Ta instalacja nie obsługuje platformy docelowej

Nie wiem juź co robić, muszę znaleźć jakiś inny bo przy tamtym pakiecie comodo zupełnie nie umialam zrobić tak, żeby word drukował :frowning:

Do Avasta niczego nie dodawaj, poradzi sobie sam, osobiście używam od kilku lat.

Poradzi sobie sam mimo podstawowej bezpłatnej wersji i z samą wbudowaną w windows zaporą systemowa? To w sumie po co są firewalle :slight_smile: ? Nie znam się na tym za bardzo.

Dla większości osób firewall wbudowany w system Windows 7 plus program antywirusowy w zupełności wystarcza. Choć za chwilę znajdzie się grupa osób twierdząca że bez instalacji innego firewalla bądź pakietu typu Internet Security się nie obejdzie.

Rozumiem że korzystasz z ie6 bo wystarcza ? :stuck_out_tongue: //a co do tematu, po co go zakładać, skoro od razu staje się nie aktualny (pakiet został usunięty)

Poradzi sobie.Takie jest moje zdanie i doświadczenie w temacie.

Firewalle do zabezpieczenia domowego komputera, to przesada, owszem do zabezpieczenia sieci,

serwerów, firm , jest niezbędny.

Oczywiście, to tylko moje zdanie, dodam tylko, że nigdy nie instalowałem firewalla i nigdy nie miałem problemów z wirusami, z którymi nie poradziłby sobie Avast, czy inny program antywirusowy.

Podstawą jest tylko rozwaga i nieinstalowanie “niepewnych programów”.

Oczywiście, to tylko mój punkt widzenia.

w comodo należy w defense + dodać wyjątek czyli w moim przypadku zlokalizować plik w C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\OFFICE11 odpowiadający za uruchamianie worda . Innymi słowy zlokalizować plik w folderze gdzie zainstalowany jest Microsoft Office o nazwie “WORDVIEW” i dodać go do wyjątku w defense+

W comodo 2013 defense +> blokada zachowań zaznaczyć “używaj wyjątków blokady zachowań” i dodać wyjątki.

Zastanawia mnie ten komunikat, wynika z tego że korzystasz z drukarki udostępnionej w sieci, a nie zainstalowanej lokalnie.

Co to za drukarka i w jaki sposób podpięta jest do komputera (kablem USB, czy kablem sieciowym).

Jeżeli jest to drukarka lokalna podłączana przez USB, najprawdopodobniej podczas instalacji sterowników został wybrany zły port do komunikacji z drukarką.

Co do mnie chodziło o drukarkę sieciową (sieć wifi) Muszę wspomnieć że pozostałe produkty office oraz inne np txt i Libre office nie miały kłopotów z drukarką.

Problem tyczył się worda z pakietu office starter 2010.