Word pad i paint i WMP12 z Win7 w Vista

Witam, naszła mnie dziś chętka na dziwny test; czy programy Wordpad i Paint z 7 pujdą na viscie; wszedłem w viscie w foldery painta i wordpada i kliknąłem na exe tych programów; niesety wywaliło błąd że program niejest poprawną aplikacją win32 (wordpad z folderu …x86) a WMP wywaliło że (w przetłumaczeniu) wersja tego pliku nie jest zgodna z tym systemem, sprawdz czy potrzebujesz pliku 32bit czy 64.

oba te programy urucgamiałem z partycji F , nie przeklejałem ich do partycji visty.

Viste mam 32bit a 764 bit więc pewnie dlatego niechciało działać bo kalkulator 32bit z 7 chodzi na viście.

co do painta jest jak z WMP >

Czy może ktoś sprawdzić kto ma oba te os 32bit lub 64bit czy te programy z 7 chodzą na vista?

czy ktoś kto ma 32bit 7 może mi podesłać cały folder notatnika WMP i painta wszystkie pliki?

z góry dzięki

Odpalałem painta z sevena (x86) na viście ale niestety wywala mi się to nie jest aplikacja win32.

a przekopiowałeś jego exe na partycje z visty?

mógłbyś sprawdzić Wordpada

Ja mam vistę 64 i 7 64 i nic nie idzie… Painta nawet podmieniłem na viście w system32 i syswow64 ale ciągle wyrzucało, że nieprawidłowa aplikacja win32…

zomo_prl ,

Coś takiego nie pójdzie .

Potrzebne by były biblioteki emulujące środowisko windows 7 na windows vista.

Pamiętasz jak to było z sidebarem z visty kopiowanym na xpka ?

Aby sidebar z visty na xpku odpalił, musiał mieć odpowiednie biblioteki emulujące środowisko visty.

To samo będzie i w tym przypadku.

Inaczej będzie wywalało, że aplikacja nie jest prawidłowa.

Byłem pewny że nie pujdzie tak łatwo jak z calculatorem…

Szkoda bo nowy Wordpad jest lepszy ( :stuck_out_tongue: ) i pasuje też stylistyczniew do visty; w przeciwieństwie do starego…

A ktoś próbował, podmieniać biblioteki z sevena na viste? Czy w ogóle da się takie coś wykonać?

mhm wykonać pewnie się da ale niewiadomo czy wtedy vista się nie wyłoży albo wywali error.

Swoją drogą fajnie by było by ktoś to przetestował, bo fajnie by było painta mieć z 7 w viscie albo wordpada…

WMP to pewnie wkrótce wyjdzie też i dla visty więc jego można sobie w sumie darować…

ps mogę prosić o 32bitowy folder windowsNT z katalogu program files systemu win7 32BIT bo może po wklejeniu we właciwe miejsce w vista wordpad z 7 ruszy…

Podmieniłem cały folder windows nt w program files i PFx86 i przy uruchomieniu wordpada ciągle wyrzuca, że nie jest prawidłową aplikacją…

no ale masz 64bit, może gdyby były oba 32bit to by poszło choć wątpię…