Word przestał działać (Windows XP)

Dzień dobry
Czy ktoś coś poradzi - nie mogę odpalić Worda. Pojawia się komunikat: “Nie znaleziono punktu wejścia procedury EnumCalendarInfoExEx w bibliotece KERNEL 32.dll.”
Co z tym zrobić?

Czy to jest office 2010?

Odinstaluj aktualizację dla office 2010: KB4461522. Po restarcie powinno być ok.

1 polubienie

Już odinstalowywałam tę aktualizację. I 2863821, 4461614, 4462157 też. Nie mam żadnej z nich, pomagało, ale instalki wracały. Może jakiś nowy wynalazek?

1 polubienie

Wyłacz automatyczne aktualizacje systemu i produktów ms, instalki nie wrócą.

1 polubienie

OK, a jak to zrobić?

1 polubienie
  1. W menu Start wybierz Ustawienia , a następnie Panel sterowania
  2. Wybierz aplet o nazwie Centrum zabezpieczeń . Jeśli planujesz tylko wyłączyć automatyczne aktualizacje możesz skorzystać z apletu o nazwie Aktualizacje automatyczne
  3. Zaznacz pole Wyłącz Aktualizacje automatyczne
  4. W Centrum zabezpieczeń skorzystaj z odnośnika Zmień sposób informowania mnie przez Centrum zabezpieczeń
  5. Odznacz pole przy odpowiednich usługach, do których nie chcesz dodatkowych komunikatów.
1 polubienie

Automatyczne aktualizacje wyłączone, dzięki. Zostało chyba jeszcze namierzyć i usunąć tę jedną aktualizację, która mi blokuje Worda. Jak się zorientować która to?

usuń wg daty kiedy przestał działac może… skoro te powyżej już odinstalowałaś…

1 polubienie

Nie lepiej wszystko zaktualizować (MS Office, Windows) niż aktualizacje usuwać? Przecież WinXP i tak jest dziurawy jak ser szwajcarski, po co otwierać go na dodatkowe zagrożenia?

Tak chciałam zrobić, ale w panelu sterowania nie widzę dat instalacji większości KB. Gdzie znajdę daty instalacji? Word wczoraj działał, więc coś wpadło do systemu pewnie dziś.

@anon741072 pewnie i tak wywala na Windows 7 / 8.1 / 10 jak to MS Office 2010 (i dopiero w 2022 myślała o kupnie nowszej wersji).

Numery KB są w miarę kolejnością numerycznie

1 polubienie

Może znów pomoże @Akawn i @anon50876043 :honey_pot:

To chyba ten sam problem co u mnie. Skoro zablokowałam już aktualizacje, powinno pomóc usunięcie tej jednej, która blokuje mi edytor. Tylko która to…

Z tego co czytałem, to tym razem problemy sprawia aktualizacja KB4462174.

1 polubienie

To było to - po odinstalowaniu tej aktualizacji Word działa. Automatyczne aktualizacje zablokowane, to może będzie spokój. Dziękuję!

1 polubienie