Word-wydruk niezgodny z tym,co było pierwotnie na ekranie :(

Stworzyłem dokument w Wordzie, a podczas próby wydrukowania układ na wydrukowanych kartkach był zupełnie inny od tego, który widniał na komputerze - i tak np. strona 81 wydrukowała sie jako częśc 81 i 82 - jakby drukowanie było przesunięte do przodu względem widoku ekranowego; tabelki widniejące na ekranie w całości na jednej stronie, wydrukowały się po pół na sąsiednich stronach. Jak zaradzić tej sytuacji?

Jeśli się da zacieśnic dokument na jednej stronie /81/

A w Podglądzie wydruku wszystko jest OK?

Stalesz, ja nie mam co zacieśniać, gdyż strony są odpowiednio “zapisane” i poukładane treściowo: pytam się, dlaczego wydruk nie jest zgodny z tym, co na ekranie…

Infor96, podgląd jest zgodny z wydrukiem - ale to dla mnie dziwna sytuacja, bo dotychczas wszystko drukowało się tak, jak NA WIDOKU EKRANOWYM i jeszcze raz zapytuję, dlaczego tak mi się porobiło…?

Jeszcze może rozjaśnię: chcę, by wydruk był zgodny z tym ,co widzę na ekranie - do niedawna tak było, więc dlaczego teraz tak nie jest? Czyżby mógł ten stan spowodować skopiowanie fragmentu z innego dokumentu? Ktoś mi poradził skopiowanie całego dokumentu i ponowną próbę wydruku. To skuteczne…? A może jest rozsądniejszy sposób…?

18.08.2009. 21.42: Piszę tutaj, by nie pozycjonować i nie eksponować tego wątku, gdyż wygląda na to, że problem został wywołany obecnością drugiego dokumentu w tle (zawierał tabelki i wykresy do magisterki) i prawdopodobnie dlatego wydruk nie był zgodny z tym, co widniało na ekranie. W chwili obecnej chyba wszystko jest już dobrze, ale gdyby problem znowu się pojawił, to zrobię zalecane zrzuty i zdam się na Waszą nieocenioną pomoc. Naprawdę dzięki za dotychczasowe próby pomocy :slight_smile:

31.08.2009. 22.47: Problem pojawił się znowu - na ekranie wszystko było dobrze, a w podglądzie wydruku tabelki się poprzepołowiały, a tekst ułożył się inaczej (nie do przyjęcia). I w tle nie było innego dokumentu. Okazało się, że jak wyłączyłem komputer i wczytałem Worda oraz główny dokument już wszystko było dobrze. Ależ czuły jest - najwyraźniej samo używanie wcześniejsze czegokolwiek poza głównym dokumentem coś zmienia w drukowaniu…

Oczywiście, że jest - konwersja na format *.pdf .

Nie wiem tylko, jakiego Worda używasz - 2009 ma taką

możliwość po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki.

Możesz też poszukac na vortalu ( Programy/Biuro/Konwertery i generatory PDF )

odpowiedniego narzędzia do tego celu.

Jest to możliwe - mogłeś przy okazji zmienić ustawienia

Teraz poprosiłbym bym Cię, abyś dał screena okna swojego Worda, może coś popatrzymy i zobaczymy co da się zrobić…

Daj dwa screeny: PODGLĄD WYDRUKU i OKNO DOKUMENTU