Word

(Adrian Karwowski) #1

Potrzebuję pomocy! Kto mi wytłumaczy jak wstawić oś wspórzędnych do worda. Potrzebuje zrobić wykres na tej osi.. Oś niby można narysować ale potem jak ją wyskalować..

(sdar) #2

To może lepiej zrobić wykres oddzielnie np. w Excelu i wstawić potem do dokumentu Worda?

(Yogi Fazzi) #3

sdar ma rację,

tak będzie prościej i szybciej

(Adrian Karwowski) #4

no tak ale czy w exelu jest mozliwosc wstawienia osi?? moje gg to 1652573

(sdar) #5

Excel sam dopasuje osie na podstawie wprowadzonych danych. Oczywiście możesz je potem modyfikować.

(Adrian Karwowski) #6

no tak ale nigdy się nie bawiłem w wykresy a teraz mam do zrobienia analizę kosztów i wyliczylem juz prawie wszystko tylko brakuje mi wykresy. owszem exel posiada bardzo fajne podfunkcje wykresu ale chce zeby mu podac jakies dane z komórki. ale której?..do której komórki mam wprowadzić te dane..ale tak naprawde to jest mi potrzebna tylko os współrzędnych ze skalą..

(Asterisk) #7

Otwórz dokument Worda

1 - Menu Wstaw / Rysunek / Wykres

2 - LPM na wykresie ===::> PPM / Menu Obiekt Wykres / Edytuj

Masz tabelę danych oraz typ wykresu

(sdar) #8

Wpisujesz dane do komórek Excela jak do najprostszej tabelki (każdą wartość do oddzielnej komórki). Zaznaczasz całą powstałą w ten sposób tabelę.

Z menu "Wstaw" wybierasz pozycję "Wykres". W okienku które się pojawi wybierasz sobie typ wykresu. Klikasz "Zakończ" i masz już gotowy wykres, który możesz (jeśli chcesz) umieścić w Wordzie.

EDIT

Przepraszm Asterisk , że prawie powtarzam to co ty napisałeś ale na podstawie tego:

sądzę, że autor tematu potrzebuje pomocy od podstaw czyli od sposobu wpisania danych do excela

(Adrian Karwowski) #9

oo super !!

(Asterisk) #10

To samo ma w Wordzie - edytowałem swojego posta :slight_smile: