Word

Potrzebuję pomocy! Kto mi wytłumaczy jak wstawić oś wspórzędnych do worda. Potrzebuje zrobić wykres na tej osi… Oś niby można narysować ale potem jak ją wyskalować…

To może lepiej zrobić wykres oddzielnie np. w Excelu i wstawić potem do dokumentu Worda?

sdar ma rację,

tak będzie prościej i szybciej

no tak ale czy w exelu jest mozliwosc wstawienia osi?? moje gg to 1652573

Excel sam dopasuje osie na podstawie wprowadzonych danych. Oczywiście możesz je potem modyfikować.

no tak ale nigdy się nie bawiłem w wykresy a teraz mam do zrobienia analizę kosztów i wyliczylem juz prawie wszystko tylko brakuje mi wykresy. owszem exel posiada bardzo fajne podfunkcje wykresu ale chce zeby mu podac jakies dane z komórki. ale której?..do której komórki mam wprowadzić te dane…ale tak naprawde to jest mi potrzebna tylko os współrzędnych ze skalą…

Otwórz dokument Worda

1 - Menu Wstaw / Rysunek / Wykres

2 - LPM na wykresie ===::> PPM / Menu Obiekt Wykres / Edytuj

Masz tabelę danych oraz typ wykresu

Wpisujesz dane do komórek Excela jak do najprostszej tabelki (każdą wartość do oddzielnej komórki). Zaznaczasz całą powstałą w ten sposób tabelę.

Z menu “Wstaw” wybierasz pozycję “Wykres”. W okienku które się pojawi wybierasz sobie typ wykresu. Klikasz “Zakończ” i masz już gotowy wykres, który możesz (jeśli chcesz) umieścić w Wordzie.

EDIT

Przepraszm Asterisk , że prawie powtarzam to co ty napisałeś ale na podstawie tego:

sądzę, że autor tematu potrzebuje pomocy od podstaw czyli od sposobu wpisania danych do excela

oo super !!

To samo ma w Wordzie - edytowałem swojego posta :slight_smile: