Wordpad w jakim formacie zapisuje tekst?


(Pmmaly) #1

Witam.Wjakim formacie Word zapisuje tekst?Czy jest taki sam format w windowsowskim Wordpadzie.Bo musze napisać prace i zapisać ją na dyskietce i skoczyć do kafejki i wydrukować,i nie wiem czy nie będzie żadnych problemów z otworzeniem.


(nfk) #2

.doc Nie powinno być żadnych problemów z wydrukowaniem a tym bardziej z otworzeniem :slight_smile:


(Mixxers) #3

Word zapisuje w m.in. doc, albo rtf; jeśli chcesz otworzyć doca to wordpad go otworzy, ale część formatowania zostanie utrcona.

Jeśli w Twojej pracy jest tylko tekst to nie będzie problemów, jeśli będziesz miał np. autokształty, wówczas będą niespodzianki.


(Robert Trs) #4

polecam zapisać teks w formacie rtf WordPad szybciej go czyta


(Pmmaly) #5

to mam zapisać w formacie rtf,ale otworzy go też word z offica??


(Mixxers) #6

jak najbardziej, zapisz w rtf, otworzy go zarowno word jak i wordpad. A czy tam w tej kafejce nie mają open office’a? To rozwiązałoby problem. Jest wersja OOo którą można uruchomić prosto z pendrive’a.

Myślę że tak byłoby szybciej, i bez problemów.


#7

A może zapisać jako pdf. Wtedy nieważne gdzie otworzysz, będzie wyglądało tak samo.

Do tego celu polecam PDFCreatora.


(Pmmaly) #8

napewno mają offica w tej kafejce.ok,to zapisuje w Wordpadzie tekst w formacie rtf i potem bez problemu będe mógł go otworzyć officem i będzie on niezmieniony?


(kosior6) #9

Ale po co RTF zapisz doc.


(Pmmaly) #10

to w jakim formacie mam zapisać aby ten tekst mógł zostać otworzony w officie i aby był niezmieniony.W Wordpadzie mam cztery formaty,rtf,dokument tekstowy,format ms-dos i unicode który będzie dobry?

Złączono Posta : 22.03.2006 (Sro) 22:09

Sciągnełem Openoffica i mam pytanie.Czy jak zapisze w nim tekst to czy ten teks będe mógł potem otworzyć w Wordzie i czy zostanie on taki jaki był czy może zmieniony będzie?