Wordpress a nieprzetłumaczone słowa

Jak każdy pewnie wie, zdarza się że miejscami WordPress nie do końca posiada przetłumaczone motywy.

Są wtyczki, które pozwalają na tłumaczenie, ale niestety NIBY jest już przetłumaczone to co chcę…

Tak więc krótko - jest wtyczka wordpress lub jakiś program czy wtyczka do chrome, która pozwoli podglądnąć z jakiego pliku wyświetlany jest ten napis ?
W narzędziach dla programistów nie dopatrzyłem się opcji, która pozwalała by na podgląd pliku, który odpowiedzialny jest za wyświetlanie danej rzeczy na stronie.

Nawet nie wiedziałem że są “wtyczki” do takich drobnostek.
Osobiście jak kiedyś byłem zmuszony do tłumaczenia WP z jakimś tam motywem i kilkoma wtyczkami
Najpierw lokalizował tekst na stronie który chce przetłumaczyć poprzez np najbliższy div (np. po id) albo inny “stały” znacznik czasami nawet wystarczyło wyszukać po tym tekście.

Następnie korzystałem z programu który (Total Commander PowerPack) przeszukiwał zawartość zaznaczonych plików w poszukiwaniu powyższych znaczników, zazwyczaj znajdowało 1 czy 2 pliki z tym znacznikiem gdzie najczęściej tekst był na stałe wpisany w tym wypadku po prostu wpisywałem tłumaczenie,
lub
był pobierany z pliku “językowego” to znajdywałem ten plik i tłumaczyłem odpowiedni wpis.

1 polubienie

O nie pomyślałem o przeszukiwaniu plików ! Dzięki !

Notepad++ dał radę :slight_smile: