Wordpress atak na 'xmlrpc.php'


(dadag90) #1

Witam,


(dr.boczek) #2

to co ty przejąłeś skoro “zabrania ci się robienia aktualizacji” i jaki wpływ ma aktualizacja wordpressa na jego wygląd.


(dadag90) #3

Ktoś robił skórkę sam i boją się czy się nie rozleci, ale to sprawdzę na jakimś backupie. Aktualizacja pozwoli się pozbyć tego problemu?


(jas_fasola) #4

Aktualizacja to podstawa właśnie przez XML. Jak skóka została poprawnie zrobiona spokojnie powionna zadziałać i na WP4, no chyba że korzysta z jakiegoś przestażałego frameworka.


(YoJoe) #5

 

W logach widzisz tylko wywołanie, a tak naprawdę to jest metoda ataku brute force poprzez protokół xmlrpc. Jest to owszem, zmora wordpressa, ale dotyczy w zasadzie wszystkich CMS, bowiem są to w pełni zautomatyzowane ataki.

 

Jeśli do obecnej wersji wordpressa są jeszcze jakieś działające i niedziurawe wtyczki do blokady adresów IP z których zbyt wiele prób logowania kończy się fiaskiem, to zainstaluj takową.

Aktualizacja samego wordpressa zabezpieczy samą jego instancję przed wykrytymi dziurami, ale użyte wtyczki dalej mogą pozostać dziurawe.

Taki krok i tak będzie fatalny w skutkach, więc rozważ lepiej opcję nowej instancji wordpressa z przerobioną starą skórą i importem istniejących treści.

W ostateczności kto wie o błędach aplikacji z racji jej wieku i nie godzi się na aktualizacje, bierze ryzyko na klatę. I ciebie nie powinno to obchodzić, bo nie jesteś specjalistą ds. zabezpieczeń ani takim się nie mienisz :wink:


(Wypaspc) #6

To prawda, podstawą działającej strony na WP są aktualne wszystkie możliwe elementy (nawet wtyczki do blokowania IP).


(dadag90) #7

wielkie dzięki za odpowiedzi :-)