Wordpress dwie strony

Cześć,

mam małą zagwozdkę, a jestem laikiem w tej kwestii i wolałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych osób.
Na serwerze mam postawioną jedną niewielką stronę, na tym samym serwerze chciałbym postawić również drugą zupełnie inną stronę. Domeny wykupione są u jednego usługodawcy, u niego również wykupiony jest serwer. Pierwsza strona jest oparta o Wordpress, który jest zainstalowany “tak po prostu” (bez żadnych dodatkowych katalogów/folderów etc.).
Słyszałem o możliwości stworzenia katalogów dla poszczególnych stron i przekierowania adresów domen na poszczególne katalogi.

Pytanie tylko jak utworzyć dwa nowe katalogi (np strona1 i strona2) tak by przenieść obecną stronę do katalogu strona1 i by nic się z nią nie stało oraz postawić drugą stronę w katalogu strona2 (również opartą o Wordpress.)

Jeżeli coś napisałem niejasno bądź mało zrozumiale to przepraszam, nie jestem do końca zorientowany w tych kwestiach i w razie wątpliwości postaram się doprecyzować jak najlepiej potrafię.

Z góry dziękuję za pomoc!

I raczej z tym nie ma problemów. A jeśli nie masz takiej możliwości, to masz możliwość dodania 2 kont FTP w ramach jednej umowy i skierowania na nie 2 domen.

Natomiast nie wspomniałeś nic o bazie danych. Teoretycznie można postawić 2 serwisy na jednej bazie, ale zalecane są 2 bazy.

Jak utworzyć katalog? Zależy od programu. Prawy przycisk myszy i szukaj opcji tworzenia katalogu. Potem wystarczy drag&dropem przenieść pliki z głównego do katalogu. Oczywiście trzeba też zmienić konfiguracj

A jeśli już naprawdę się boisz, to skopiuj bazę i pliki na komputer. Lepiej mieć kopię zapasową, niż jej nie mieć.

Byłem trochę poza dostępem do świata ale już wróciłem, niezbędne było założenie drugiego konta ftp, zrobiłem wcześniej kopię zapasową bazy danych, troszkę się pomęczyłem ale korzystając z Twoich podpowiedzi udało się.

Było to prostsze niż myślałem, że rzeczywiście jest, wielkie dzięki!