Wordpress dwie strony


(Regimundus) #1

Cześć,

mam małą zagwozdkę, a jestem laikiem w tej kwestii i wolałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych osób.
Na serwerze mam postawioną jedną niewielką stronę, na tym samym serwerze chciałbym postawić również drugą zupełnie inną stronę. Domeny wykupione są u jednego usługodawcy, u niego również wykupiony jest serwer. Pierwsza strona jest oparta o Wordpress, który jest zainstalowany “tak po prostu” (bez żadnych dodatkowych katalogów/folderów etc.).
Słyszałem o możliwości stworzenia katalogów dla poszczególnych stron i przekierowania adresów domen na poszczególne katalogi.

Pytanie tylko jak utworzyć dwa nowe katalogi (np strona1 i strona2) tak by przenieść obecną stronę do katalogu strona1 i by nic się z nią nie stało oraz postawić drugą stronę w katalogu strona2 (również opartą o Wordpress.)

Jeżeli coś napisałem niejasno bądź mało zrozumiale to przepraszam, nie jestem do końca zorientowany w tych kwestiach i w razie wątpliwości postaram się doprecyzować jak najlepiej potrafię.

Z góry dziękuję za pomoc!


(ra-v) #2

I raczej z tym nie ma problemów. A jeśli nie masz takiej możliwości, to masz możliwość dodania 2 kont FTP w ramach jednej umowy i skierowania na nie 2 domen.

Natomiast nie wspomniałeś nic o bazie danych. Teoretycznie można postawić 2 serwisy na jednej bazie, ale zalecane są 2 bazy.

Jak utworzyć katalog? Zależy od programu. Prawy przycisk myszy i szukaj opcji tworzenia katalogu. Potem wystarczy drag&dropem przenieść pliki z głównego do katalogu. Oczywiście trzeba też zmienić konfiguracj

A jeśli już naprawdę się boisz, to skopiuj bazę i pliki na komputer. Lepiej mieć kopię zapasową, niż jej nie mieć.


(Regimundus) #3

Byłem trochę poza dostępem do świata ale już wróciłem, niezbędne było założenie drugiego konta ftp, zrobiłem wcześniej kopię zapasową bazy danych, troszkę się pomęczyłem ale korzystając z Twoich podpowiedzi udało się.

Było to prostsze niż myślałem, że rzeczywiście jest, wielkie dzięki!