Wordpress - Dzielenie galerii

Witam,

Aby było wszystko czyste i klarowne, zacznę od poczatku.

Webmasteringiem zajmuję się dość krótko, można powiedzieć że uczę się robić własną stronę, lae jak każdy kto się uczy napotyka się pewne problemy, z którymi nawet wujo google se nie radzi.

Dane techniczne:

serwer i domena wykupione na stronie OVH

strona www.revik.pl

w czym piszę - wordpress w v3.0 ( nie aktualizowałem do 3.0.1 jeszcze)

Problem:

chcę stworzyć galerię. Ale taką co się klika w napis, rozwija się wybrana przez nas kategoria i pokazują się zdjęcia. I tak zrobić kilka kategorii

Udało mi się to robiąc kategorię i wklejając bezpośrednie linki z imageshack. około 170 linków musiałem powklejać. Galerię zamierzam powiększać, więc myślę że to słaby pomysł, bo się odechciewa =< Więc wykasowałem, napisałem od nowa kategorie, umieściłem na stronie(puste albo z jednym zdjęciem działają bo sprawdzałem).

i teraz tak. jest zakładka media, klikam aby dodać nowe zdjęcia(przerabiane= skalowane aby nie były za wielkie i aby za dużo nie ważyły)

Wgrywam zdjęcia jest cacy w pierwszej zakładce tworzę galerię z tych zdjęć. wszystko działa. Problem pojawia się natomiast gdy chcę zrobić drugą odrębną galerię. Zdjęcia mi się łączą. nie mogę zrobić galerii X i Y tylko z X robi mi się XY. Do już istniejącej galerii zdjęcia się dodają. Natomiast nowa pojawia się ze zdjęciami z pożądanej galerii pierwszej.

Pytanie:

Jest jakiś sposób aby porobić różne galerie? Zakładki na zdjęcia itp itd ?

Chciałem zrobić to sam ale siedzę jużtrochę czasu nad tym i nie umiem se z tym poradzić. dlatego kieruję pytanie do was.

Podziękowania: :smiley:

Dziękuję z góry za udzieloną mi pomoc :smiley:

WP ma bardzo ubogi mechanizm galerii. Każdy post/page może mieć jak sam zauważyłeś tylko jedną. Na dodatek zdjęć dodanych do 1 posta (a w nim galerii) nie można już dodać do innego. Nie można też stworzyć kilku galerii w obrębie jednego posta.

Polecam Ci poszukać jakieś plugina który umożliwia robienie takich cudów :slight_smile: Ew. możesz poczekać (ale dość długo pewnie) na jakąś milową wersję WP - teraz nie pamiętam gdzie, ale czytałem że mają w końcu coś z tymi galeriami zrobić… się okaże ile w tym prawdy.

Trochę lipnie, Da sie to zrobić jeżeli będę dodawać po jednym zdjęciu kotem an stronę. ale wrzucenie dajmy na to około 200 zdjęć do masochizm, poszukam jakiejś wtyczki, dziękuję za pomoc :wink: