Wordpress i błąd 500

Zmieniłem 3 pliki w Notepad++.

Tzn edytowałem pliki index.php, archive-download.php i archive.php a w nich frazy Newer posts i Older posts.
Teraz po wejściu na jakąś kategorię na stronie widzę błąd 500.

Oczywiście miałem kopie na PC, przywróciłem te 3 pliki i… błąd jest nadal. Cookies w przeglądarce czyszczone :confused:
CO jest grane ?

Debugowanie pokazuje:

Parse error: syntax error, unexpected ‘get_header’ (T_STRING) in /home/swiatlegij/www/wp-content/themes/zerif-lite/archive.php on line 1

plik archive.zip (1,9 KB)

Co tam niby jest źle… ?

Pobrałem motym na dysk twardy, wrzuciłem na serwer te 3 pliki z poranego motywu i nic…

Po co edytowałeś w ogóle te pliki?

Newer posts i Older posts chciałem zmienić tak by wyświetlała się Polska nazwa.

Nie mam pomysłu jak to naprawić… ech.

Inny szablon działa bez problemów, czyli coś ten szablon fochy strzela.

Jak nie zamknąłeś N++ to na pliku maksymalnie się wycofaj i znowu go wgraj?

Zamknąłem już nie raz wiec to odpada.

Ale na logikę przywrócenie tego pliku archive.php z swojej kopii powinno naprawić bład a tymczasem lipa… nie rozumiem tego wordpress’a. Wykonuję kopie, przywracam i nie działa…

UWAGA ROZWIĄZANIE

To jest tak głupie, że aż niemożliwe… kopia nie, oryginalny plik motywu nie…
Skopiowałem tekst z pliku archive.php, utworzyłem nowy dokument, wkleiłem tam tekst, zapisałem nazwę archive i rozszerzenie php - działa !

Brak logiki ale rozwiązane…

EDIT
Mało tego, nawet nagle zamiana nazw Newer posts i Older posts na Polskie odpowiedniki działa.
Ten cały świat php to :poop:

Jakieś opóźnienie reakcji serwera raz też coś wgrałem w nocy i potem panika bo jakiś błąd 500, poczekałem z 3 razy odświeżyłem i już działało - widać taka podmiana jest niedobra.

Jeżeli plik php był zapisany w innym kodowaniu znaków i wysłany na serwer to może powodować podobne reakcje + twoje rozwiązanie by to też rozwiązało.

1 polubienie

Tak się nie zmienia języka tekstów na stronie. Dodatkowo za to odpowiadają w większości przypadków (a w szczególności tym) pliki szablonu więc nie wiem po co edytujesz pliki core wordpressa.
Nie masz na hostingu jakiegoś cachowania, albo cloudflare podpiętego pod stronę. Bo tylko takie coś mogło spowodować opóźnioną reakcję na zmiany.

1 polubienie

A no widzisz mistrzu ten mój szablon olewa pliki odpowiedzialne za tłumaczenie strony.
Core WP nie ruszam, edytowałem pliki w motywie (zawsze tak robię).

Wtyczka do cachowania wyłączona, cloudflare… to nie czasem to coś z dns co OVH udostępnia za niecałe 4zł miesięcznie ?

Zawsze zmiany jakie dokonuję jest od razu, a jak zmienię coś w tłumaczeniu to szablon ma focha. Jak wygram w lotto to Ty mi zrobisz szablon :stuck_out_tongue:

Bez przesady aż tak się nie cenie :stuck_out_tongue:

Nie, chodzi o coś innego.

Podobnej nazwy są pliki w core wp, stąd mój błąd - jakoś bardzo się zasugerowałem index.php, nie wiem czemu pomyślałem od razu o core :D.

Jeśli szablon może korzystać z plików językowych i powinieneś edytować pliki odpowiedzialne za polskie frazy w którym dodasz brakujące tłumaczenia lub przetłumaczysz do końca. Jeśli szablon takowych nie ma to w tedy edytujesz pliki szablonu. Generalnie zmiany powinny być w obu przypadkach widoczne natychmiast na stronie, więc nie wiem w czym mógł być problem.

Też nie wiem skąd te problemy, po prostu plik *.po i *.mo (chyba takie rozszerzenia) które niby tłumaczą stronę są tylko “częściowo wykorzystywane”.