Wordpress jaki darmowy hosting


(pakierhakierxd) #1

Hej zamierzam zrobić sobie stronkę w wordpresie jaki darmowy serwer będzie ok ??,za jakiś czas może bym się przerzucił na płatny ale wpierw niech będzie darmowy.


(Ramogster) #2

Mam serwer :))


(B.Andy) #3

Zdecydowanie hostinger.pl. 2gb miejsca i 0 reklam.


(Solutia) #4

Dobrym hostingiem pod WodPressa jest http://www.blink.pl.

Akurat Wrodpress'a testują tam dość mocno, nawet na blogu piszą o tym, czy jest pełna kompatybilność z najnowszymi wersjami. Strony działają szybko i sprawnie.

Hosting jest bezpłatny przez 14 dni, a potem kosztuje w pierwszym roku 49 zł netto, czyli w przeliczeniu na miesiąc to jest jakieś 4 zł - to chyba mało wygórowana cena, jak na to, że:

  • nie ma reklam

  • jest codzienny backup, trzymany 7 dni,

  • istnieje możliwość dokupienia umowy przetwarzania danych osobowych (np. pod formularz kontaktowy).

Sam mam tam swoje strony na WordPress od około roku, czyli odkąd przerzuciłem się z Joomli i wszystko jak na razie działa bardzo dobrze.


(pakierhakierxd) #5

Narazie stronę zrobiłem na wordpress.com ale chyba za jakiś czas pomyślę o czymś płatnym bo na tym jest lipa taka że nie mogę dodać reklam google :(,wymagają strony z adresem np. nazwa.pl,kolega mi zaproponował aby u niego postawić,on ma płatną stronę na jakimś tam serwerze i by wyszło 28zł na rok.


(Xqurfo) #6

Widziałem że w 2be.pl mają teraz promocję z darmowym hostingiem do domeny. Z płatnych to tu masz konto za 25 zł netto za rok http://altblue.pl/hosting


(zeki) #7

z darmowych hostinger.pl, fwl.pl i jeszcze by się znalazło trochę. Pojedynczego WP to każdy hosting uciągnie tylko aby w miarę żwawy był bo jak trafisz na coś pokroju cba.pl to będzie chodził ale wolno. Do nauki darmolec styknie :slight_smile:


(Plzhost) #8

Czy ma sens brać darmowy hosting jak ceny porządnych kont są teraz w granicach kilkudziesięciu złotych rocznie?


(Pirx) #9

CT8.pl - darmowy, bez reklam, bez limitu transferu, z 1 GB powierzchni. Działa bez problemów (wypróbowane z Wordpressem).


(Basku G) #10

szczerze? moim zdaniem nie ma. ok, może nie umieszczają już tak nachalnie reklam na darmowych hostingach, jak to było za starych 'dobrych' czasów, ale teraz jest gorzej z supportem itp itd. Polecam jednak mimo wszystko płatny hosting, konkurencja jest taka, że można dostać naprawde dobry hosting na śmieszne pieniądze. jestem teraz w http://www.webd.pl , tani hosting - 39.90 rocznie, 5GB miejsca, transfer wystarczający, 3 konta mailowe. zero reklam, szybkie reakcje Adminów na podbramkowe sytuacje, trzymają kopie plików. serio polecam.


(trotefazy) #11

polecam wykipic coś taniego (ale nie darmowego) np. iswift


(Marcin Marc) #12

linuxpl.com


(PietroMas) #13

Podbijam. Co sądzicie o dużych graczach jak np. home? Widziałem, że mają promocję na darmowe testy do końca roku: https://beta.home.pl/testuj/ i zastanawiam się, czy skorzystać.


(pasieczko) #14

Pod wordpressa masz idealnie na https://www.zerozeta.pl, dostajesz 200MB dysku, reszta nielimitowana i co ważne masz dla siebie 256MB RAM, co nawet płatni usługodawcy dają po 64-128MB RAM. A to jest bardzo ważne. Masz tam też autoinstalator aplikacji, w tym WordPressa.


(PietroMas) #16

Hmmm… Szczerze mówiąc nie do końca ufam całkowicie darmowym hostingom. Gdzieś musi być ten minusik, bo wydaje mi się, że to byłoby zbyt piękne, jakby usługa była doskonała i całkowicie darmowa :wink:


(pasieczko) #17

To jest bardzo proste :slight_smile: Np zerozeta.pl ma zapis w regulaminie że dostaniesz w ciągu miesiąca kalendarzowego do 2 ofert reklamowych od firm trzecich za pośrednictwem zerozeta - z tego się utrzymują. Oczywiście to nie znaczy że sprzedają twój adres e-mail, lecz prowadzą kampanię reklamową na zlecenie firm trzecich (firmy te nie widzą tych adresów). Myślę że taka oferta jest jak najbardziej w porządku. Zero reklam na stronach klientów/użytkowników.


(PietroMas) #18

O tyle spoko, że nie ma reklam na stronach. No ale to każdy sobie musi przemyśleć, co i jak i na jakich parametrach mu zależy.


(zypolit) #19

Raz na zawsze - żaden darmowy serwer nie będzie spoko. Darmowy serwer bierzesz do zaliczenia infy, a na pewno nie do tego, żeby postawić tam serwis pod ludzi. Zresztą - z czasem sam się przekonasz jak to działa.


(alfinho) #20

Darmowy hosting nigdy nie jest darmowy albo nigdy nie jest do końca Twój. To jest błędne koło i nikt poważny z tego nie korzysta. Darmowo to możesz potestować przez jakiś czas. Czasem skorzystać z promocji na 0 zł przez rok ale potem i tak wypada faktura do zapłacenia. Do końca m-c można testować hosting w home.pl.

Jak znajdziesz błąd, opiszesz go na forum i zbierzesz odpowiednią ilość lajków, to jest szansa na wygranie darmowego hostingu na 2 lata. I wtedy to jest faktycznie darmowe.


(hatezit) #21

Jak darmowy to na swoim kompie xampp lub inny pakiet i jedziesz:)