Wordpress - Każdy obrazek o takim samym rozmiarze?

Witajcie

Jaki jest najlepszy i najprostszy sposób na to aby każdy obraz we wpisach miał identyczną wielkość?
Niezależnie od tego jaki ma pierwotny rozmiar?
Chodzi o to że mam kilkaset postów obrazkowych do wrzucenia a każdy z nich ma trochę inną wielkość ? Jak to najkorzystniej zeskalować czy coś ?

Dla użytkownika najkorzystniej było by je zmniejszyć (by ładowały się mniejsze i może pomyśleć o przekierowaniu na większy oryginalny np. linkiem - potem można rozważyć ładowanie go w jakimś poglądzie, bez przerywania czytania (otwierania się go w karcie z otwartym wpisem) lub otwierania w nowej karcie).

Jak narzucisz sztywne wymiary to zdjęcia o mogą potracić proporcje (jedne ściśnięte, drugie rozciągnięte).


1 polubienie

a powiedz mi proszę czy jet sens instalować te pluginy które zmniejszają jakość zdjęcia ?
Czy może przed wrzuceniem na wordpressa wszystkie obrazki które mam sokmpresować odpowiednio w gimpie? Bo widzę tam różne opcje. Pytanie tylko która będzie optymalna.

Wiadomo cel jest mały spadek jakości a dużo mniejsza waga. Czy gimp nie będzie odpowiedni do tego właśnie ?

I taka inna kwestia jeszcze. Czy da się wrzuć w media więcej plików aniżeli 200mb - bo taki tam limit wyświetla?
Czy da się zrobić tak aby jednego obrazka który jest już w poście nie dało się drugi raz wrzucić ? Tak aby przypadkowo nie dupliwowały się niepotrzebnie ?
Pozdro

Można spróbować http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-increase-the-maximum-file-upload-size-in-wordpress/

Co do kompresowania gimpem czy pluginem i na jakich ustawieniach to nie za bardzo pomogę, ale wydaje mi się że taki plugin raczej nie będzie wpływał na obciążenie ładowania strony.

Nie wiem, jak nie oferuje tego wordpress to by trzeba sobie pluginem lub jakoś ręcznie napisać funkcje.

1 polubienie