Wordpress polski czy oficjalny?


(B4617824) #1

Witam, chcę się trochę pobawić wordpressem ale nie wiem zupełnie którą wersję zainstalować. Czy tą z głównej strony (jak mniemam nie ma tam j. polskiego?) czy tą z pl.wordpress.org? Dlaczego polska wersja to 3.4.2 a ta oficjalna to 3.5? Opóźnienia w tłumaczeniu? Jak wy to robicie? 8)

Przy okazji mam też pytanie o modyfikacje - czy jak zainstaluje kilka dodatków to będę musiał aktualizować ręcznie czy jakoś automatycznie wordpress wszystko dostraja?


(Xemidra) #2

Ja używałem tej polskiej z pl.wordpress.org, bo miałem nad nią większą kontrolę jednak wymaga ona własnego serwera. Oficjalna jest łatwiejsza w administracji jest uzyskujesz to kosztem kontroli nad wordpressem.

Sam decyduj.


(B4617824) #3

Chyba mnie nie zrozumiałeś i coś Ci się pomyliło. W jaki sposób w wersji 3.5 ma się niby mniejszą kontrolę?


(M@ster) #4

To są dokładnie te same pliki, tylko na PL stronie masz od razu wrzuconą paczkę jęzkową - możesz pobrać z wordpress.org i dograć to samemu, na jedno wyjdzie. Co do różnic wersji, po prostu na PL ktoś jeszcze nie zaktualizował i tyle.


(adpawl) #5

Tak jak M@ster napisał, PL od EN w zasadzie niczym się nie różni, poza plikami lokalizacyjnymi.

Polskiej paczki jeszcze nie ma - zawsze wychodzi z mniejszym lub większym poślizgiem …ale samo tłumaczenie do v 3.5 jest już dostępne od jakiegoś czasu. Możesz je pobrać tutaj http://bit.ly/WfFtnP


(Kamila Karsna) #6

Powiem tak najlepiej samemu spolszczyć.


(Krzychu224) #7

Jeśli umiesz angielski na tyle, żeby samemu spolszczyć to po co Ci spolszczenie?