Wordpress - porządki ze zdjęciami


(K Noszkowski) #1

Wordpress domyślnie po wgraniu na serwer zdjęcia tworzy trzy jego miniatury, których można ustalić sobie rozmiar pod używany motyw. Obecnie pracuję nad zmianą motywu. Nowy wymaga innych rozmiarów zdjęć co doprowadzi do konieczności tworzenia nowych miniatur. Mam na serwerze ponad 1500 zdjęć i grafik, które zajmują około 500 KM. Dbałem od początku o ich rozdzielność przed wgraniem, oraz używam wtyczki do bezstratnego ich zmniejszania.

 

Czy jest jakaś wtyczka, lub sposób na to, aby automatycznie usunąć z serwera te miniatury, które nie będą już potrzebne. I automatyczne stworzenie miniatur dla starych zdjęć pod nowy motyw. Udało by sie dzięki temu oszczędzić sporo miejsca na serwerze.

 


(Tony Pizda) #2

Też czegoś takiego szukam. Po przerobieniu 3 motywów, i używaniu pluginu “thumbnails regenerator” narobiło się tyle syfu, że niedługo braknie miejsca na hostingu =/ Usuwanie ręczne nie wchodzi w rachubę bo to pół dnia roboty. Przydałaby się wtyczka usuwająca nieużywane zdjęcia


(rebs) #3

Może https://wordpress.org/plugins/image-cleanup/ lub https://wordpress.org/plugins/cleanup-images/? Nie testowałem ale znalazłem na pierwszej stronie wyników Google :wink: