Wordpress - problem z edycją wpisów / stron

Mam problem z edycją stron / wpisów w Wordpressie za równo zainstalowanym u siebie na serwerze jak i np. na stronach typu demo - http://www.opensourcecms.com/scripts/details.php?scriptid=88 - po kliknięciu zapisz wyświetla mi się "Brak odebranych danych

  1. U siebie na serwerze - czyli gdzie? Localhost czy serwer, jeśli serwer to gdzie? W tej samej sieci korpo czy w jakiejś firmie hostingowej.

  2. Problem dotyczy tego samego komputera czy różnych? Jeden komputer podpinasz pod 3 różne łącza internetowe czy sprawdzasz na różnych komputerach które są podpięte pod różne łącza.

ad 1) Tak firma hostingowa - nie chcę robić reklamy :) 

ad 2) Nie sprawdzałem innych komputerów lecz jeden komputer na 3 różnych łączach internetowych - na zewnętrznych problem nie występuje, sieć korporacyjna jest zabezpieczona oczywiście w jakiś sposób ale co Wordpress ma takiego specyficznego że nie można edytować stron?

 

Powiem Ci że dziwna sprawa, sprawdziłem dokładnie i wordpress zapisuje posty/strony za pomocą żądania POST - czyli nic specjalnego. Pisząc ten post sprawdzę jak wysyłają wiadomości DP i zaraz go edytuję.

DP wysyłają również wiadomość przez POST, różnica jest tylko w formie odpowiedzi, w przypadku DP jest to JSON, a w WP HTML który jest w zasadzie pusty i jest to tylko kod błędu 302.

Ogólnie dziwna sprawa. Nic mi nie przychodzi do głowy w jaki sposób może być zabezpieczona sieć firmowa że powoduje taką anomalię. Nawet nie wiem co to mógłby być za filtr dla ruchu.

A powiedz mi jeszcze jedno, coś jeszcze nie działa w WP? Dodawanie kategorii/tagów edycja menu?

 

EDIT:

Wiem co możesz jeszcze zrobić. Sprawdź za pomocą narzędzi deweloperskich w przeglądarce co konkretnie jest wysyłane przy zapisie postu.

Hmm, w WP nie działa większość rzeczy właśnie typu dodawanie i edycja stron / wpisów / kategorii i komentarzy :slight_smile:

Czym można sprawdzić co jest blokowane - jakie narzędzie deweloperskie byś polecał?

Czy można jakoś WP spróbować zmienić aby miało inny zapis?

Internety w korpo mają zazwyczaj postawione serwery proxy, które wymuszają autoryzację. Zobacz, czy gdzieś w konsoli, w zakałdce network (ruch sieciowy, coś w ten deseń), nie leci ci 407.

Zależy od przeglądarki, ale chyba wszystkie mają podstawowe narzędzia dewelloperskie i tak jak kostek napisał sprawdź zakładkę network. Najlepiej wejdź na stronę edycji postu, wyczyść zakładkę sieci wyślij post i pokaż co tam jest w tej zakładce. Jeżeli używasz firefoxa to tą zakładkę uruchomisz skrótem Ctrl+Shift+Q.