[Wordpress] - problem z wtyczką Contact Form 7


(mihuu) #1

Witajcie, męczę się ostatnio z wtyczką Contact Form 7 na Wordpressie. Od razu zaznaczę, że wiem jak to się instaluje i konfiguruje, bo na innej stronie działa mi to bez problemu.

Otóż problemem jest to, że zamiast formularza, pojawia się na stronie tylko ten kod, który należy wkleić w miejscu gdzie ma się pojawić formularz, czyli:

[contact-form-7 id=“157” title=“Formularz 1”]

Próbowałem nawet instalować taką specjalną wtyczkę, która niby włącza ten kod ale nadal nic to daje. Ma ktooś jakiś pomysł dlaczego Wordpress jakby “nie widzi” poprawnie tego kodu?


(Fizyda) #2

W jakim miejscu strony wklejasz shortcode? Widget, treść strony/posta czy może jakieś specjalne pola szablonu?


(mihuu) #3

Kod wstawiam w treść strony.


(januszek) #4

Wtyczkę masz włączoną? Może kłoci się z jakąś inną - wyłącz wszystkie inne, oprócz tej i sprawdź. Może znak cudzysłowu masz nie taki jak trzeba?


(Fizyda) #5

Styl masz ten sam na obu stronach? Możliwe że w stylu jest błąd.


(mihuu) #6

Wtyczka jest włączona. Próba wyłączenia innych wtyczek nic nie daje. Cudzysłowy są OK. Styl jest inny - jak sprawdzić gdzie tkwi ewentualny błąd stylu (jak naprawić)?


(Fizyda) #7

Musisz sprawdzić w jaki sposób wyświetlana jest treść strony, być może jest ona pobierana poza “główną pętlą” i nie są wykonywane żadne shortcody przez to.
Nie powiem Ci w jaki plik masz zajrzeć bo możliwości jest wiele, szukaj w plikach zgodnie z template hierarchy.

Możesz jeszcze dodać na stronie widget chyba o nazwie tekst - domyślny wordpressa i w nim umieścić shortcode jeśli zadziała to wina jest szablonu.


(januszek) #8

Spróbuj też wpisać adres tej konkretnej strony (z formularzem) do przeglądarki ręcznie bo może coś jest namieszane w menu więc kiedy klikasz w link to wyświetla się jakaś inna strona.


(mihuu) #9

Wszystkie Wasze sugestie nic nie pomagają. Próbowałem jeszcze z dodatkiem ninja-forms i jest to samo - widać tylko kod zamiast formularzy - czyli jednak coś nie tak z szablonem. Co gorsza on musi taki zostać… W jakim z plików szukać problemu?


(Wirrus) #10

Spróbuj wkleić w edytorze tekstowym a nie wizualnym. Przypadkiem nie masz jakiegoś visual composera załączonego?


(Fizyda) #11

Nie wiem jaki masz szablon i gdzie dokładnie umieszczasz kod formularza dlatego musisz szukać w plikach zgodnie z tą hierarchią: https://developer.wordpress.org/files/2014/10/template-hierarchy.png