Wordpress - problem z wyświetlaniem obrazków

Witam,

przenosiłem WP na nowy serwer i mam dziwny problem z wyświetlaniem obrazków, które w nazwie zawierają ogonki (wcześniej, na starym serwerze nie było takiego problemu).

 

Do rzeczy - prawidłowa ścieżka obrazka to np.

wp-content/uploads/2014/05/Bez-tytułu-235x140.png

 

Ja natomiast mam coś takiego:

wp-content/uploads/2014/05/Bez-tytu%C5%82u-235x140.png

 

Co zrobić, aby zdjęcia z polskimi znakami wyświetlało poprawnie … ? Dodam, że w folderze obrazek jest w takiej lokalizacji wp-content/uploads/2014/05/Bez-tytułu-235x140.png - ma on polskie znaki i na wcześniejszej wersji serwera też w oknie przeglądarki był widziany z polskimi znakami.

 

 

Przecież Joomla i Wordpress nie wspiera polskie znaki w katalogu media (Joomla)/uploads (WP). Zawsze należy używać znaki angielskie np. zamiast “ł” dać “l”, “ś” dać “s” itd. 

Musisz zmienić adresy obrazów w bazie dany_ch. Skontaktuj się ze mną przez formularz ze strony recom netserwer to zrobię Ci to bezpłatnie._

Cześć, podpinam się pod temat problemu wyświetlania się obrazków/zdjęć w Word Pressie.
Od wczoraj nie mogę sobie poradzić z tym problemem na stronie www.renomameble.pl. W bibliotece mediów zdjęcia również się nie wyświetlają. W czym jest problem? Mam zainstalowaną najnowszą wersję WP.
Z góry dzięki