Wordpress- pytanie w sprawie wpisów i podstron

Cześć,

przepraszam, że znowu zawracam wam głowę, ale nie mam do kogo się zwrócić z tymi pytaniami,

Czy jakiś szablon, lub wtyczka, może zmienić tak wygląd WP żeby gdy wejdziemy na stronę główną, była widoczna tylko część artykułu/wpisu, a po kliknięciu “czytaj całość” przenosiło do całego artykułu który znajdował by się na innej stronie tego bloga ? Co za tym idzie, te kolejne zakładki ze stronami mogły by być np. kategoriami, ale to już rzecz umowna i do ustawienia(nazwy podstron) chodzi mi o to, że wchodząc na stronę główną, widać tylko jakby fragment, zapowiedź wpisu, a całość można przeczytać na odpowiedniej podstronie, jest to w ogóle do wykonania, albo jakiś gotowiec ? czy za dużo roboty ?

http://codex.wordpress.org/Function_Ref … he_excerpt

http://codex.wordpress.org/Excerpt

A czy to nie spełnia znacznik “more” w treści posta? Można go wstawić albo w edytorze wizualnym albo w HTMLu wpisując . Wtedy wyświetli się tylko to co jest DO more a po kliknięciu czytaj dalej to co jest ZA more. Przykład -> www.bbproject.net

To jest standardowe zachowanie/funkcja WP.

Co do samych themów/wtyczke, w WP można cuda robić, jest tam naprawdę sporo swobody. Ma to też swoje wady że bardzo trudno zrobić dobrego thema, który nie tylko nieźle wygląda ale wykorzystuje wszystkie ficzery WP (np.: najnowsze nav menu czy custom post types wersji 3.0).