Wordpress theme - zmiana obrazów w headerze czy możliwa?

Witam mam takie pytanie.

 

Czy trudnym i czasochłonnym do zrobienia byłoby w tym darmowym theme http://demo.fabthemes.com/Sosa/ w Headerze w sliderze z tymi zdjęciami zamiast wyświetlania zdjęć wpisów/postów/kategorii żeby wyświetlały się zwykłe jpegi wybrane przeze mnie bez żadnych opisów itp. czysty slider z jpegami ? 

Zmian w działaniu/wyglądzie tej części theme’a powinieneś móc dokonać w jego ustawieniach. Jeśli nie ma, pewnie trzeba będzie grzebać w kodzie. Pierwszą, szybką zmianą jest “wyłączenie” opisów, zrobisz to dopisując do “.flex-caption” (siedzi w pliku style.css) display: none;. Z własnym wyborem grafik/zdjęć będzie trudniej, trzeba odnaleźć kod odpowiadający za ich wstawianie (najprawdopodobniej siedzi w którymś z plików php) i odpowiednie jego zmodyfikowanie.

niestety themes daje możliwość tylko wyboru kategorii wpisów z której będzie pobierał grafiki (ikony wpisów)

 

jeeeeśli jest możliwość w wordpressie zrobienia tego tak, że moge ukryć jakąś kategorię która nie będzie wyświetlała się na stronie głównej i w tej kategorii dodać sobie interesujące mnie wpisy z grafikami to po problemie ale czy jest taka opcja ? 

Przy edycji/tworzeniu postu masz opcje publikacji z prawej strony (status i widoczność), ale nie wiem, czy to coś pomoże. Do samych kategorii potrzebowałbyś chyba wtyczki, bo z tego co pamiętam, opcji z nimi związanych jest niewiele i nie ma tam standardowo możliwości ukrywania.