Wordpress znaleziono wirusa poprzez skanery ze strony jotti

Gdy pobiorę i zeskanuje przez stronę jotti plik wordpress pojawia mi się wirus czy on jest niebezpieczny ?

wordpressfota.jpg

jeśli tylko jeden to jest bezpieczny

ale możesz podać loga z OTL

jakie loga z OTL?

Zeskanuj jeszcze raz na Virus Total, gdzie do dyspozycji jest ponad 40 skanerów on-line

http://www.virustotal.com/

Wtedy będziesz wiedział czy fałszywy alarm i tylko wybryk ClamAV, czy rzeczywiście jest w pliku infekcja.

Pokaż logi z OTL http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Zaznacz-Wszyscy użytkownicy.Wszystkie panele-Użyj filtrowania.Zaznacz-infekcja LOP iPurity.

Po co radzicie logi z OTL…przecież nie ma infekcji w systemie, jest tylko zapytanie o to czy plik przed instalacją jest zainfekowany. Co OTL pokaże w tej sytuacji?

Na 99% fałszywy alarm, przeskanuj jeszcze na virustotal tak jak radzi yakste.

przeskanowałem i dalej wyskakuje mi oto screen jeśli nie wierzycie wordpresss.jpg

ClamAV jest cienki.Fałszywy alarm.

ClamAV wcale nie jest cienki i pewnie zdziwiłbyś się, że jako skaner na żądanie ma bardzo przyzwoita wykrywalność. PUA oznacza tylko tyle, że to potencjalnie niepożądana aplikacja, a nie jakiś konkretny szkodnik…w tym przypadku wiesz, że to FP, ale każdy inny program z listy na VT zaliczył dużo gorsze wpadki.

to jak znalazło wirusa to znaczy że może on mi jakiegoś świństwa zrobić?

Zależy, który skaner Ci znalazł…jak dużo ich było…i przede wszystkim, co wykryły. Możesz poguglować i wyszukać po nazwie, co to za malware i jak szkodzi. Ale jeśli nie jest pojedynczy wynik, to zostawiłbym taką instalkę w spokoju czyli wywalił z komputera.

wirus na windows w skrypcie PHP? nie ma takiego czegoś.

po co logi oO?

po prostu calmAV wywołał błędny alarm.

W ogóle to po co skanować skrypt? :smiley:

jeśli pobrałeś go z oficjalnej strony - jest OK, jeśli nie ewentualnie może być w nim backdoor, jakaś luka.

Ale AV takiego czegoś nie wykrywa.

właśnie z oficjalnej to jest i się to pojawia