Woskowanie auta

Witam. Chciałbym w miarę dobrze nawoskować auto. Czy lepiej jest użyć szampon z woskiem czy najlepiej na myjce automatycznej sam wosk nanieść? Jaki polecacie szampon z woskiem? Pozdrawiam i proszę o radę :slight_smile:

Ja proponuję najpierw umyć auto ręcznie normalnym szamponem, następnie wywoskować auto najlepiej woskiem z Autolandu, nie na pełnym słońcu (chociaż dziś nam to nie grozi).

Pozdrawiam:)

najpierw umyj(szampon z woskiem nie zaszkodzi ale nie da raczej zamierzonego efektu) potem woskuj, do pielęgnacji polecam środki firmy Mequiras (do polerowania preparat SwirlX albo wosk DC3)cud miód maliny może nie najtańsze ale za to skuteczne :wink: lub też firmy sonax której osobiście nie testowałem ich produktów ale słyszałem że też niczego sobie , i jeśli ma być to coś dawać to trzeba pielęgnować lakier systematycznie a nie raz na rok się powoskuje i myślą ze starczy :stuck_out_tongue: auto po woskowaniu najlepiej myć bez aktywnej piany najlepiej szamponem odpowiednim wtedy wosk utrzyma się znacznie dłużej

Nie polecam myjki automatycznej - rysuje karoserię. Chyba że temu samochodowi już nie zaszkodzi.

Sam używam myjki ręcznej samoobsługowej.

Sorki, używam nie automatycznej myjki tylko ręcznej samoobsługowej :slight_smile: A czy nie wystarczy myć dobrym szamponem z woskiem?

Zbyniek , szampon daje nikły efekt. Najlepiej jest nawoskować pastą. Umyj dobrze auto płynem z woskiem, a potem gdy przeschnie nawoskuj pastą.

A jaką pastę możesz polecić ? Czytałem w necie że Shella są dobre :slight_smile:

napisałem ci wyżej dobre preparaty do tych mozna jeszcze zaliczyć produkty smartwax np( http://www.allegro.pl/item1003662245_sm … uiars.html ), 8) a co do mycia to najlepiej bezdotykowo jak masz myjkę …