WOŚP i dobreprogramy

Nikt, to znaczy kto? 

Akceptacja domyślna, to powód, żeby nie dać, czy dowód, że ktoś uciekł z pieniędzmi dobreprogramy?

Bida skrzypi na nutkę skąpca.

A ma mnie się podobać, że decyzje, co do forum uzgadniane są przez 2% użytkowników w elitarnym klubie sympatyków + redakcja? Reszta 98% ma tyle do gadania, co nic. Nawet w sprawie akcji WOŚP. 

 

NFZ też niedługo przestanie istnieć i tylko czekać, gdy konta WOŚP zostaną przejęte. 

Kiedyś redakcja udzielała się na forum w prawie każdym takim temacie dotyczącym portalu (aktualnie o wszystkim i o niczym), a teraz widzę, że już mają całkiem ■■■■■■■■.

Czego koło cukiernicy a nie np  solniczki?

:stuck_out_tongue:

Bo nie koło pieprzniczki. Uczciwy uśmiech, to znaczy, że można miód brać. W celu straszenia, to wystarczyłyby moje końskie radości koło cukru… taki awatar. 

Jakby co, - przepraszam.

Nie masz za co  ;)

 

Może mniej specyficznych metafor w twoich tekstach, a z pewnością będziesz bardziej zrozumiały dla ogółu

Hej,

 

Zmartwię Cię, albo pocieszę. Sympatycy też nie mają nic do gadania. Decyzja zapada w Redakcji, a o niej jesteśmy co najwyżej informowani. My więc też do gadania nie mamy nic, niestety…

 

Jak to już niedawno ktoś pisał - dawne czasy już nie wrócą, nigdy.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak pisałem w innym wątku, co do WOŚPu: redakcja przespała temat i to jest karygodne. Jak się obudziliśmy, okazało się że szafa z gadżetami jest pusta i dopiero zamówiliśmy nowe. Nie ma co dyskutować, plama, szczególnie w kontekście że orkiestra w tym roku miała pod górkę (gumkowanie serduszek w TVP)…

Swoją drogą, zamówiliśmy właśnie kolejną porcję gadżetów.

Masz rację.

Się podepnę, choć już po finale Orkiestry…nawet nie chodzi o gadżety…serduszko WOŚP jako znak graficzny w widocznym miejscu by nawet starczyło, co dałoby sygnał, że DP akcję choćby medialnie wspierają.

@ArcanusPL

Twoje komentarze świadczą o tym, że masz braki w wiedzy, życiowym doświadczeniu i logice. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jak mawiali starożytni…w twoim wypadku sie sprawdza, bo zmienisz zdanie jak w szpitalu położysz się na łóżku z serduszkiem Orkiestry i podłączą Cię do aparatury z takim samym serduszkiem…albo jak Twojej mamie, siostrze czy komukolwiek przydarzy się przykra historia, a zdrowie czy życie uratuje sprzęt fundowany w krytykowany przez Ciebie sposób. Piszesz, że wstawiają sprzęt do szpitali NFZ…a gdzie mieliby wstawiać, jak nie tam?..wysłać mieli do Torunia albo do klinik rządowych? To sprzęt dla ludzi…zwykłych z ulicy…nie tych, co mają kasę na prywatne leczenie, ale tych, którzy mogą jej nie mieć. Poczytaj statystyki ile dzieci przeżyło dzięki WOŚP, ile słyszy, chodzi czy mówi…ilu starszych ludzi wciąż dzięki niej żyje.

Śmiać się czy płakać… Jeśli chodzi o braki to owszem są, ale raczej u Ciebie. Rozumiem, że zgodnie z Twoją ,logiką" mam OBOWIĄZEK płacić ,dobrowolnie" na orkiestrę tylko dla tego, że kiedyś urządzenie przez nich kupione może być mi potrzebne? W takim razie JA nawołuję do Ciebie, abyś wpłacił jakąś sumę pieniędzy na każdą organizacje charytatywną (ratującą ludzi) w Polsce, gdyż jest jakiś procent szans, że będziesz potrzebować pomocy akurat ,TEJ" fundacji. Otóż informuję Cię, że WOŚP nie jest jedyną ,słuszną" organizacją charytatywną i nie mam ani ja, ani nikt inny obowiązku wpłacenia choćby złotówki na jej działanie.

 

Napiszę po raz kolejny i mam nadzieję, że ostatni bo powoli zaczyna mnie to irytować. Jeśli chcesz to płać - swoimi pieniędzmi, ale od funduszy innych ludzi się odczep. Bardzo łatwo dysponować nie swoim majątkiem i wymagać, że ktoś będzie robił to co mu każesz.

 

Więc zanim zaczniesz swoje wywody o logice i doświadczeniu życiowym, sam tego doświadczenia nabierz bo nie widzę, abyś okazywał chociaż minimum logicznego myślenia.

 

Takimi tanimi sztuczkami, które mają wpłynąć na moje sumienie nic nie zdziałasz. Zanim sięgniesz do kieszeni innych ludzi - bo wiesz lepiej co dla nich dobre, sięgnij do swojej i zajmij się sobą.

 

Apeluję również, żebyś podniósł swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem bo nie mam ochoty tłumaczyć setny raz tego samego, tylko dlatego, że nie chciało Ci się dokładnie przeczytać moich postów ( chyba, że robisz to specjalnie, aby tymi swoimi wywodami zatrzeć każdy ślad logicznego myślenia)

Dlatego z całym szacunkiem, ale Twoja wypowiedź ukazała błędy w logice Twojej i wielu ludzi podzielających Twoje zdanie, które samo siebie wyklucza ,Obowiązek dobrowolnego płacenia na WOŚP". Obowiązek ponieważ do Ciebie nie dociera, że ktoś WŁASNE pieniądze woli przekazać na coś innego (nawet jakby wydał na panie lekkich obyczajów - jest to jego życie i sam za to życie powinien odpowiedzieć).

 

Podobno już uwolniliśmy się od idei propagowanej przez komunistów.

Zastanowię się nad tym szczególnym zdaniem. Jest jakby wykapane - zdanie kierownictwa PIS - niezbyt szczęśliwego z akcji WOŚP.

http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kempa-moje-dzieci-wspieraly-wosp-ale-nie-powinno-sie-nikogo-zmuszac,707937.html

 

Może to nie przypadek, że akurat w tym czasie redakcja “przespała WOŚP”. A to, z kim sypia redakcja, znaczy z PIS, czy z inną partią, - to już inszość. Intymność jest zagrożeniem, gdy zwolennicy Rosji są w jednym łóżku z przyjaciółmi. Znana kaczoorbanizacja. Nawet Baba Jaga rozpędziłaby takie towarzystwo.

Przypadek utrafiony w czasie, jest przypadkiem kontrolowanym.

 

Pomijając propagandę pisu, ktoś ci każe cokolwiek wrzucać do puszki ? Nie, tutaj chodzi tylko i wyłącznie o twoje wypaczone wypowiedzi że niby to wośp jest złe :stuck_out_tongue_winking_eye:

PiS mówi to, opozycja tamto a każdy kto myśli inaczej jest zboczeńcem. Otóż dla jasności - bo widzę, że sprawa ta jest dla was ważniejsza od samego WOŚPu - jestem przeciwnikiem partii obecnie rządzącej. Do tego drogi kolego Bogdanie nie oglądam, ani nie czytam wypocin TVN. Czyżby świat się zawalił? Nie rozumiem dlaczego utożsamiasz PiS jako wroga komunizmu, gdyż to właśnie ten PiS ma skrajnie lewicowy program. Tak to właśnie z wami jest. Albo z wami, albo z nikim. Na początku wyraziłem tyko grzecznie swoje zdanie, że WOŚP nie popieram - tak samo jak niektórzy wyrazili grzecznie zdanie odwrotne. Następnie zostałem jak widzę oskarżony o rzecz niewybaczalną, wręcz zbrodniczą… ,Popieranie PiS". 

 

Owszem - każą, a przynajmniej próbują bo i tak im się nie uda. Natomiast +dorbok poszedł dalej i napisał, że jeśli ktoś pisze, że WOŚP nie popiera - jego wypowiedź na 100% niezależnie od argumentów jest wypaczona. 

 

Ale oczywiście… To ja jestem ten wypaczony, zły, nieludzki użytkownik internetu, który odważył się nie poprzeć jedynego słusznego Owsiaka i jego orkiestry. Na 100% jestem ,pisiorem", przecież to logiczne, że jeśli ktoś jest przeciw opozycji (PO.Nowoczesna) to na 100% jest za partią rządzącą.

Jak ktoś dostanie łopatą z lewej strony, to mu lewa spuchnie i nie wystarczy dowód na piśmie, że to była prawa strona.

Polska żyła akcją WOŚP. Jeśli głosy niezaangażowanych nakładają się na głosy rządzących i słychać głośne niezadowolenie w przypadku woli większości Polaków, żeby pomagać w sposób zorganizowany przez WOŚP, to jest HEJTOWANIE tych wartości.

Tutaj przyznam Ci rację. Nie jestem zwolennikiem demokracji, jako rządów większości. Jeśli większość zdecyduje, że państwem rządzić ma morderca, pedofil i że powinno być to legalne - jest to wola większości. W tym wypadku jeśli nie zgodzisz się z większością - HEJTUJESZ TE WARTOŚCI

Mój komentarz dotyczący tego, że większość nie w każdej sytuacji ma racje został usunięty (prawdopodobnie przez moderatora bo zniknął bez uprzedzenia). Aż sobie przejrzałem regulamin i za bardzo nie wiem pod jaki punkt mój post został podciągnięty. W każdym razie napiszę jeszcze raz i w razie usunięcia prosiłbym o jakąś wiadomość z powodem (chyba że to jakoś inaczej się odbywa).

 

Załóżmy (czysto teoretycznie) że większość będzie chciała czegoś całkowicie niemoralnego i bezprawnego (może za podanie przykładu ta kasacja). Czy wtedy też sprzeciw będzie hejtowaniem? Pytam z ciekawości bo może rzeczywiście sytuacja inna, ale podstawa ta sama. 

@ArcanusPLto była nadgorliwość :wink:

Hej,

 

Schodząc delikatnie z tematu, to czyja? Czyżby jednak nowy faszyzm zaczynał się zakorzeniać?

 

Co do wypowiedzi @ichito, to zauważ kolego @ArcanusPL, że nigdzie w swoim poście nie napisał, że trzeba płacić, czy wspierać orkiestrę. Odniósł się do sytuacji, w której trafiasz do szpitala i jesteś leczony przez sprzęt ufundowany przez WOŚP. Co wtedy? Gdyby nie orkiestra i jej 25-letnie granie może nie miałbyś szans z czegokolwiek skorzystać i co wtedy? Inwalidztwo? Grób? Wiem, że szpitale powinny kupować sprzęt. Ale idąc tym tropem wszyscy powinni zarabiać uczciwe pieniądze, a przestępcy powinni siedzieć w więzieniach. Jest tak? Oceń sam…

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Po pierwsze płacę podatki i nie uważam, że nie mam prawa skorzystać ze szpitali na które płace - niezależnie od tego czy sprzęt biorą z czegoś jeszcze niż z podatków. Zgadzam się i jestem świadomy, że może być kiedyś taka sytuacja, że będę potrzebować pomocy. Jeśli dajmy na to wesprę inną organizacje charytatywną zamiast WOŚP to mam zrzec się prawa do leczenia czy co? Jestem za tym, że ludzie powinni zarabiać uczciwe pieniądze etc i fajnie by było jakby państwo kiedykolwiek zaczęło do tego dążyć (zarabianie, gdy duża część dochodu jest odbierana nie jest uczciwe). 

 

Ja za to nigdzie nie napisałem, że zabraniam wspierać orkiestrę. Pisałem i jak widzę będę to pisać przez długi czas bo nikt i tak się nie skapnie, że jeśli ktoś ma ochotę to niech płaci na co chce i ile chce.

 

Ponad to na koniec chciałbym zaproponować wam pewne zawieszenie broni. Mam wrażenie, że z tej dyskusji nic już nie wyniknie bo zamieniła się w powtarzanie (zarówno przez was jak i przeze mnie) zdań o tym samym znaczeniu. Wy piszecie - Co zrobisz jak stanie się to i to oraz, że dlatego warto płacić. Ja za to powtarzam, że jak chcesz to płać - nie mam z tego powodu nic do Ciebie. Dyskusja ta prowadzi donikąd i proponowałbym nawet zamknąć temat bo po prostu rozmawianie bez przerwy o tym samym, tymi samymi argumentami jest bez sensu.

 

Pozdrawiam i zaznaczam, że nie było moim celem kłócić się z kimkolwiek. Chciałem wyrazić jednym postem swoje zdanie i nie sądziłem, że zamieni się to w (według mnie) cyrk.

Hej,

 

Nawet jeśli nie wesprzesz żadnej z organizacji, to przecież nikt nie odmówi Ci pomocy czy skorzystania ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Ale zauważ, że sam w pierwszym z postów napisałeś, że to jest złe że WOŚP wyręcza szpitale w doposażaniu oddziałów. A przecież gdyby nie było takiej potrzeby - szpitale byłyby wyposażone w najnowszy sprzęt - to Jurek Owsiak na wysilałby się co roku w taki sposób, by zebrać pieniądze na pomoc praktycznie każdemu z obywateli. Myślę, że gdyby nie czuł potrzeby pomagania, bardzo chętnie toczyłby spokojniejsze życie.

 

I to powinna być podstawowa zasada w naszej dyskusji. :slight_smile:

 

Wiesz, to takie trochę naiwne, że wierzyłeś, że wsadzisz kij w mrowisko i spokojnie odejdziesz niepogryziony przez mrówki. :stuck_out_tongue: A z drugiej strony sam zacząłeś temat dotyczący sensowności wspierania WOŚPu mimo, że temat dotyczył tego, dlaczego w tym roku nie było aukcji portalu w tym obszarze.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus