WOŚP i dobreprogramy

W tym roku dobreprogramy nie grają razem z WOŚP?

Jak widać nie.

Oj tam na TVP DNO ( Nieudolne Kościelne Media Narodowe ) też nie grają z WOŚP bo Owsiak nie dzieli się nazbieranymi miliardami z kościołem

jak by podzielił się z kościołem albo tym Rydzykiem,to by Owsiak był na wszystkich kanałach TVP DNO a Franciszek ogłosił by Owsiaka świętym .

Czyżby portal podążał w “jedynym słusznym” kierunku? W tym roku na głównej nie zauważyłem żadnego info o WOŚP, na All. aukcji brak. Dziwne, ale to ich decyzja i wybór.

Odpowiedź na to pytanie zna chyba tylko redakcja.

 

Dokładnie ich portal, ich decyzje. Czas pokaże czy słuszne.

 

Chyba zapomniałeś czyje są DP…i używasz nie trafnie wyświechtanego sloganu w odniesieniu do praw własnościowych… r010.gif

Co do decyzyjności…tego akurat nie można jednoznacznie w dwóch słowach określić… nie posiadamy takowej wiedzy…cytowany wpis bez sensu, na zasadzie płytkiego populizmu…aby tylko coś “napisać” ,dla samego napisania i zaistnienia w temacie… k045.gif

Dziękuję.

Dokładnie, gdy portal został sprzedany uszło z niego życie. Kiedyś wydaje mi się, że był prowadzony przez ludzi z pasją, którzy prowadzili go w normalny prosty sposób. Teraz ktoś przejął pałeczkę dyktując warunki (nie wiem czy słuszne…).

Było to forum z duszą. Były zadziwiające relacje i nawet można było się do kogo odezwać. Było nawet wesoło i strasznie - akurat przypomniały mi się egzorcyzmy Agatona, który miał adekwatnego awka.

Trzeba było skomplikować rozmówki, żeby przepadł shoutbox. Trzeba było się kłócić o agenta, żeby przepadła nadzieja…

Pomysłowym i chętnym pomagać, zwłaszcza przy okazji wielkiej orkiestry  orkiestry świątecznej pomocy - nie brakowało, bo tu ludzie są wielkiego serca - ale zrobiło się wielkie nic.

Szkoda.

Hej,

 

@Madafaker - a Pan wszechwiedzący napisał posta z jakiego innego celu, jak nie dla zaistnienia w temacie?

 

A oficjalna odpowiedź uzyskana na innym kanale - Sympatycy będą wiedzieć, na jakim - sugeruje, że zabrakło gadżetów. Ale oczywiście jeszcze aukcje dla WOŚP wciąż trwają, więc może czegoś jeszcze się doczekamy.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

 

 

A na razie jest opcja licytacji - http://aukcje.wosp.org.pl/kolorowe-smyczki-z-dobreprogramy-pl-i-inne-i4073563

 

Z “nami” czy bez “nas”, grunt że “rekord świata” został pobity… a020.gif

Smog nastał i został. 

Atmosferę forum dobreprogramy tworzyli tytani - i się działo, czyli ruch był nawet w śmietniku, jak na Marszałkowskiej. 

Na portal DP trafiali ludzie, którzy szukali pomocy na forum. Chyba nie znalazł się taki, który by nie szukał pomocy z komputerem, nawet Nasi spece mieli czasem jakąś zagwozdkę. W związku z tym, że nie brakło portali o profilu info w tematyce komputerowej, to własnie przez potrzebę utworzenia konta na forum - zostawało się na portalu, który oferował newsy, blogi, dostawę świeżego pieczywa softwarowego…

Tak DP spuchło od użytkowników - przez forum, przez forum konsulu*. Pewnie, że byli tacy, co ze względu na jakość niusów i tych, co byli zmuszeni wypowiadać się - specjalnie tworzyli konto na DP, ale większość przyszła przez drzwi do lasu, czyli przez forum dobreprogramy. 

No, przyszedł biskup i ustalił zasady, że parafia forum, to balast portalu. Ustalił też kwasy, priorytety, interesy. 

Urosło DP dzięki forum. A forum było ciekawe, żyło własnymi sprawami, portalowymi, a awatar fiesty można było stawiać koło cukiernicy. 

DP nie mają przyszłości marginalizując Nasze forum. 

Może napiszę coś mało popularnego, ale ja sam WOŚP nie popieram. Nie chodzi o samą ideę takich oddolnych zbiórek bo ta jest bardzo dobra. Chodzi mi o to na co te pieniądze zostają wydawane. Ludzie płacą składki na fundusz zdrowia a jakoś nie widzę, żeby było to dobrze rozdysponowane. Boję się, że mimo tego co słychać w mediach ten sprzęt medyczny również czeka ten sam los. To tylko moje zdanie, ale pieniądze, które miałbym przekazać na WOŚP, wolałbym oddać innej organizacji. Co do tego czy Dobre Programy popierają pana Owsiaka czy nie, jest to decyzja ich ,władz" i nie uważam, żeby było to ani na plus, ani na minus.

Widzę, że nie masz pojęcia o zasadach działania tej fundacji, w jaki sposób zakupują sprzęt oraz w jaki sposób go wybierają a jednak zabierasz głos.
Poczytaj http://www.wosp.org.pl/  , zwróć szczególną uwagę na dział “Sprzęt” (w innych działach też jest dużo ciekawych informacji)

Ten dział też może Cię zainteresować: http://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

 

“Wolałbyś”? Czyli nic nie zrobiłeś w tym kierunku ale jednak głos zabierasz.
Innej niż “WOŚP”? Masz do tego prawo, jednak na starcie jesteś uprzedzony do akurat tej jednej.

 

Ten wątek nie powstał po to aby DP z tego powodu oceniać tylko jest w nim zasygnalizowany fakt, że w tym roku DP nie wzięło udziału w tej akcji a w poprzednich latach bardzo radośnie była opisywana na łamach portalu. Przykład z 2016 roku http://www.dobreprogramy.pl/Koszulki-kurtki-i-kubki-dobrychprogramow-na-aukcjach-WOSP-zapraszamy-do-licytacji,News,69387.html

 

 

Tak - wolałbym i czasami (może nie jakoś bardzo hojnie) wspieram. Rozumiem, że głos na temat takich organizacji mogą zabierać wyłącznie ludzie, którzy je popierają i im pomagają?

 

 

Jak najbardziej to rozumiem jednak odniosłem wrażenie, że sama dyskusja w tym wątku na te tematy wskoczyła.

Dokładnie tutaj nikt nie neguje postawy portalu. Tylko chciałem wskazać pewną zmianę, która została wykonana do lat wcześniejszych. Tym samym wskazać kolejny proces zmian w dobrychprogramach…

@ArcanusPL nie myl wośp z nfz - bo twój post dotyczył tylko i wyłącznie nfz, tak samo nie porównuj go do kodu gdzie składki szły na konta zarządu. W przeciwieństwie do 2 wcześniej wymienionych w wość widać efekt - są urządzenia które pomagają ludziom. Daj jakiś dobry argument przeciw temu :slight_smile:

Według mnie mylisz się w podstawie swojego postu. WOŚP - NFZ.

WOŚP owszem wspiera pacjentów, ale wspiera również NFZ. Uważam, że za wyposażanie szpitali podlegających Służbie Zdrowia, w której do specjalisty czeka się (mój przypadek gdy byłem się ostatnio zapisać) 2 lata, nie powinni odpowiadać darczyńcy (przynajmniej nie w tym systemie składek). Służba zdrowia w pewnym sensie zobligowała się do utrzymywania szpitali w zamian za obowiązkowe składki podatników. W skrócie - oczekują, że będę wspierał Fundusz Zdrowia (poza przymusem i groźbą kary za nie płacenie podatków) dodatkowo  z własnej kieszeni. Po prostu czuję, że jestem robiony w nie powiem co i jeszcze mówi mi się (nie dosłownie) że mam moralny obowiązek pomagać tym, którzy są wplątani w robienie mnie w ,nie powiem co". Oczywiście żal mi jak chyba każdemu tych chorych ludzi, ale wolę przekazać pieniążki choćby, żeby wspomóc nierefundowaną operacje czy lekarstwo, a nie bezpośrednio na NFZ (do którego może nie finansowo, ale w postaci urządzeń) te datki trafiają. 

 

Co do KODu to nie bardzo rozumiem w którym zdaniu czy poście w tym wątku porównałem cokolwiek do KODu.

 

Podsumowując: Płać na co chcesz - Twoje pieniądze powinny być Twoją sprawą. Wyraziłem tylko swoją opinie (to jest jeden z głównych powodów istnienia czegoś takiego jak forum), w której stwierdzam, że nie zamierzam wspomagać czegoś czego po prostu nie popieram i wolę pomóc komuś nawet poprzez organizacje charytatywną, która w moim przekonaniu lepiej te fundusze wykorzysta.

Z tego co wiem to szpital jako instytucja kupuje sprzęt, nfz płaci tylko za X zabiegów rocznie w kwocie Y od sztuki.