WP 8.1 do WP 10

Witam, mam lumię 535 DS i otrzymałem powiadomienie o dostępności aktualizacji do 10. Ma ktoś ten system na tym telefonie? Chciał bym wiedzieć czy np. nie wiesza się, czy więcej pamięci zabiera dla systemu?

Miałem, ale nie przypadł mi do gustu. 8.1 jest płynniejszy. Na Win 10 Mobile są lekkie ścinki i bateria działa krócej. Na Twoim miejscu zostałbym przy Windows Phone, ale Microsoft regularnie daje update’y, i Windows 10 Mobile zmierza w dobry kierunku. Na razie polecam Ci zostać przy Windows Phone 8.1 i obserwować strony dotyczące Mobilnego Windowsa.

Zgadzam się, żona też ma Lumię 535 i narzekała na 10. Po powrocie na 8.1 działa płynniej

Mam Lumię 625, miałem Windows 10 i w sumie nie mogę mówić za dużo o szybkości porównując do 535 (bo ta ma 2x więcej RAMu i lepszy procek), ale o stabilności już tak. Potrafił czasem zawiesić się po wyjściu do ekranu głównego, a to, co spowodowało że wróciłem do 8.1, to coś zaczęło bez powodu żreć baterię tak, że trzymała z 16h na czuwaniu. 

 

Tyle, że Windows 10 na pewno jest lepszy, bardziej rozbudowany, nie ma różnych debilnych opcji jak 8.1, nawet przeglądarka jest lepsza, działa bardziej intuicyjnie, choć też pożera baterię. Ja chciałem przetestować, głównie pod kątem EDGE (tworzę strony WWW, chciałem zobaczyć jak to działa) wiedząc, że nie będzie to dobrze chodziło. Pytanie czy jesteś fanem czegoś nowego i jesteś wstanie przeboleć wolniejsze działanie i szybciej spadający pasek baterii, czy wolisz szybkość, ubogość  i stabilność.

 

Powrót do 8.1 nie będzie problemem, wielu tak zrobiło i powody były niestety ten same - bateria, szybkość i stabilność.