[WP 8.1] Lumia 640 przestała wykrywać kartę

Dzisiaj rano nie mogłem uruchomić aplikacji na mojej Lumii 640 Dual Sim - po kilkusekundowym wyświetleniu informacji, że jest uruchamiana, telefon wracał do “pulpitu”. Chciałem zrestartować telefon, ale że dłuuuuugo się wyłączał, stwierdziłem, że coś się pewnie zwiesiło, więc wyłączę go na twardo. Niestety. Po ponownym uruchomieniu telefonu pojawiła się informacja, że jest problem z kartą SD i czy chcę ją przeskanować. Tak też uczyniłem. Niestety, dowiedziałem się na koniec, że karty nie da się naprawić i muszę kupić nową… :smiley:

Aplikacje z karty są opisane jako “niedostępne”, a chwilami zamiast tytułów widać było jakby fragment XMLa. Po podłączeniu telefonu do komputera widać tylko pamięć wbudowaną.

Można to jakoś naprawić?

 


EDIT: naprawiło się. Samo :expressionless: Ale mimo wszystko, co się mogło stać, jakbym miał znowu ten problem i jak to “naprawić” samemu?

Nie rób hard resetu podczas wykonywania operacji na karcie pamięci.

dobry sposób jest zwykłą gumką do mazania wyczyścić kartę… może być zatłuszczona!

Miałem to samo na mojej lumi 535 ds gdy wyciągnąłem kartę bez wcześniejszego kliknięcia “wyjmij kartę Sd”. Ja usunąłem wszystko z karty sd poprzez komputer, po czym mogłem sformatować kartę sd. Przed tym procesem najlepiej zgraj sobie to co dla ciebie ważne na komputer