WP 8 a Andek. Propozycja modeli

Witam,

chciałbym abyście mi doradzili :slight_smile: Mój cudowny telefonik SE Live With Walkman niestety … skończył swój żywot. I będę brał nowy na przedłużenie umowy.

Ogólnie zainteresowany jestem 3 modelami i nie wiem, może doradzili byście mi coś innego (podobnego) - telefon z play będzie.

  • HTC WINDOWS PHONE 8S

  • XPERIA J

  • LUMIA 610

Te inne oczywiście podobne cenowo :slight_smile:

Do tej pory miałem Andka, z którym przeżyłem wszystko… Windowsa bardzo bym chciał poznać ale nie wiem czy lepiej 7.5 czy 8… jaki model telefonu jest dobry z windą.

Jeśli chcesz brać telefon z Windows Phone, to najlepiej weź jakiś z WP8. Tego HTC nie opłaca się brać ze względu na jedyne 4GB pamięci wbudowanej (z tego ok. 2 GB zajęte jest przez system). W przypadku WP8 jest to o tyle ważne, że programów nie da się instalować na karcie pamięci, więc im więcej pamięci wbudowanej tym lepiej.

Zamiast tego lepiej wziąć Nokię Lumię 520 lub 620 (ta druga jest obecnie niedostępna w sklepie internetowym Playa, może dorwiesz w jakimś salonie). Nie powiedziałeś jaki abonament bierzesz, ale zakładając że 39 zł to Lumie kosztują odpowiednio 239 i 349 zł. Z droższych ciekawa jest Lumia 720.

Z podanych przez Ciebie modeli mam do czynienia z HTC i NOKIA LUMIA 610. Pierwszy działa dużo szybciej w porównaniu z Lumią i ma więcej pamięci operacyjnej dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie aplikacji, których nie da się zainstalować na Lumia 610. Faktem jest stosunkowo mała ilość pamięci wewnętrznej. Do plusów HTC mogę zaliczyć: dobry aparat, ostry kolory wyświetlacza. Za androidem przemawia na pewno duża ilość dostępnych programów; na WP8 ciekawych aplikacji nie ma zbyt wielu.

To tyle na szybko. Jak coś pytaj.

Pozdr!

Adam

Narazie na rynku nie ma żadnego dobrego telefonu z Windows Phone. Lepiej brać coś z Androidem i nie mieć problemów z transferem zdjęć, zawieszeniami podczas przeglądania internetu, wysyłaniem plików itd. Miałem styczność też z Lumią 610 i może i ciekawy telefon, tylko znów system nie pozwalający na nic. HTC 8S już odrobinę lepszy jest wygląd i systemowo, ale dalej lata świetlne za resztą. Lepiej rozejrzeć się za czymś lepszym i nie sprawiającym problemu. Dobrym wyborem jest np SGS3Mini. Dobry aparat, Android, karty pamięci, brak ograniczeń na transfer plików. Kto dziś używa kabli lub Bluetootha do wysyłania danych ? Drugi z HTC to Desire X, choć filmy nie są w jakości HD. Z całego zestawu co podałeś to tylko Xperia J jest godna uwagi.

Mozilla007 Akurat widuję twoje posty i wiem, że jesteś fanbojem androida. Słyszałeś może o Lumii 920 lub 820? Porównaj sobie specyfikację Lumii 920 do podanego przez ciebie Samsunga a trochę się z siebie pośmiejesz.

@charper

Nie jestem fanbojem, tylko nie lubię jak producent robi mnie ze mnie za przeproszeniem debila. Miałem iPhona bo chciałem zobaczyć za czym ludzie szaleją i się skończyło nie smakiem. Lumie testowałem i to była katorga, Lumie 820 też miałem przez dwa tygodnie i się nie umywa nawet do Samsunga Monte. Telefony z Androidem mają swobodę i możliwość PEŁNEJ konfiguracji pod użytkownika i tak powinno być. Do Lumii i innych model z WP to użytkownik musi się przystosować do telefonu, a dla mnie to już nie dopuszczalne. To tak jakbyś kupił sobie długopis za 10 zł i pisał jak piszesz prawą ręką bo jesteś prawo ręczny lub lewą ręką bo jesteś lewo ręczny, a wydasz sobie na długopis 200 zł i nie da się go prawą ręką obsłużyć i musisz się uczyć pisać lewą ręką, a jak jesteś lewo ręczny to musisz się nauczyć pisać prawą ręką. Jak dla mnie to nie tędy droga i zamiast nabierać się na reklamy, to lepiej się przekonać na własnej skórze jak to jest. Proste zadania, masz do dyspozycji telefon i ładowarkę z nie odłączanym kablem i trzy PC z systemami: Linux, Mac, Windows. Zrobiłeś super zdjęcie, ale znajomy też jest na zdjęciu, Ty używasz Windowsa to spoko, ale kolega ma Linuxa lub Maca, prześlij mu zdjęcie bez kabli itd na PC. Już WP się wykłada. Drugie zadanie: pilnie coś potrzebujesz i siedzisz na jednej później na 5 czy 6 stronach WWW na raz, WP albo się zawiesi, zresetuje lub na Twoje szczęście tylko przeglądarkę wyłączy. WP znów leży. A to są dopiero podstawowe rzeczy, do których smartfon powstał. Nie licząc pełnej współpracy z różnymi formatami wideo, zmianą dzwonków, słuchaniem muzyki i przewijaniem jej płynnie, dodatkowo organizer siada, jak się wyciszy multimedia, nie wspominając o budziku. Inżynierowie też WP nie użyją, z prostego powodu, jedna osoba u mnie ma Nota, zamiast papieru, bo po prostu jest CAD i jego wsparcie, WP leży. To czy trzeba być fanbojem by widzieć takie rzeczy ? Czy starczy tylko poszanować swój intelekt i swoje pieniądze i coś kupić by nie tylko ładnie wyglądało, ale robiło to do czego zostało stworzone ?

Zadanie1:

odp. a: wysyłam mail

odp. b: Wysyłam link do skydrive

PS. nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja ze znajomymi chcącymi zdjęcia na linuxa lub maca.

zadanie2:

Od pół roku katuję lumię i jeszcze nie zamknęła mi się sama przeglądarka.

Mój telefon… ładnie wygląda + robi to do czego został stworzony - dzwoni.

@inżynier na WP

Moje projekty z trudem otwierają się na laptopie. Nie wyobrażam sobie pracy na czymś jeszcze wolniejszym, a zarazem mniejszym.

@natus08:

A może przelicz sobie ile kosztowałaby cię słuchawka z innego źródła - nie od operatora a z allegro.

Co byś dostał przedłużając umowę bez telefonu. Jaka to była by różnica w okresie trwania umowy.

Ile brakowałoby/zostałoby po kupnie telefonu z wolnego rynku?

Jakie masz wymagania, jakie stawiasz oczekiwania co do słuchawki?

@offtop

Fanboy WP? Nie. Anty Android? Może. Ja nie potrafię swobodnie korzystać z andków. Dużo szybciej przypadł mi do gustu właśnie WP.

Każdy system jest specyficzny. Wszystko ma swoje zalety/wady. Nie można powiedzieć, że jak coś jest inaczej to jest złe.

Czy to nie za skomplikowane jak można prościej spod telefonu wysłać ? Nie bawić się w wysłanie po przez jakieś usługi, na tym nie polega kupowanie telefonu (bo widać wszystko co z WP to tylko obok smartfona stało), ale po to by robić coś bez żadnych pośrednich usług. Dla mnie łatwiej wziąć podpiąć jeden i drugi telefon lub PC pod WiFi i już się przesyła, szybko i sprawnie.

Ja dla testów włączyłem 4 stron w pełnej wersji na Lumii 820 i telefon się zawiesił, myślałem błąd lub coś, ale po resecie znów to sami i tak 4 razy. Na żadnym telefonie mi się coś takiego nie stało, tylko na tych z WP.

Fakt jest specyficzny, ale wg mnie to lepiej mieć więcej funkcji i z nich nie korzystać, niż mieć mniej funkcji i nie móc w razie potrzeby skorzystać. To tak jak z prezerwatywami, lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i potrzebować.

Tutaj też dokończę, lepiej wziąć już samą kartę i odłożyć sobie na telefon, niż brać u operatora. Policz sobie ile kosztuje cały abonament bez telefonu i abonament z telefonem. Koszt nie raz przewyższa cenę rynkową i to nawet w sklepie.

Dodam jeszcze kwestię aktualizacji telefonów z WP, poczytaj i popatrz na konferencję i zobacz ja MS i Nokia obiecywali aktualizację telefonów z WP7 do WP8. Na tym się skończyło i nic na ten temat już nie słychać. Zrobili tak jak HTC kiedyś, chcesz nową wersję systemu, kup nowy telefon. Ledwo co udało im się utrzymać na rynku.

Jeżeli chcesz mieć szybki telefon bierz WP jeżeli zalezy ci na funkcjach by mieć bajery kosztem baterii, szybkości działania bierz Androida

A mi notorycznie Android w kilku modelach:

  • zanim wszedł w książke telefoniczną miałem biały ekran

  • to samo przy odbieraniu połączeń zanim pojawił się ekran do odebrania połączenia to chwile musiał pomyśleć

Zawieszanie się i myślenie przy prostych czynnościach to domena TANIEGO Androida. Albo bierzesz coś co ma min. 4 rdzenie, dużo ram i baterie połyka tobie w ciągu 1-2 dni albo męczysz się z telefonem który ma wpakowany najnowszy Android mimo iż jego “bebechy” są słabe i źle ten system na nim działa

http://forum.android.com.pl/f778/xperia … ae-300364/

W tym temacie pisze że nawet SGS3, 4 potrafi się przyciąć przez brak optymalizacji.

Android już taki jest niby masz wszystko ale jak zaczniesz to używać odczujesz spowolnienie.

Przecież MS od początku mówił że z 7 NIE BEDZIE MOŻNA aktualizować do WP 8 jedynie dadzą WP 7.8. W androidzie za to obiecują aktualizacje a nigdy nie wiesz czy i kiedy dostaniesz. SGS dostał szczątki 4.0, SGS mini 3 wsparcie niecały rok. Mowa tutaj o topowych telefonach. SGS2 do teraz nie doczekał się 4.2 chodź na horyzoncie lada moment pojawi się kolejna wersja Androida

Tylko kiedy SGS2 został wprowadzony na rynek ? Pierwszy kwartał 2011 roku, pokaż mi coś z WP, co zaczynało od wersji WP7 i przeszło do WP8 bez problemu.

SGS3 i SGS4 przycinają się ale tylko przez nakładkę od Samsunga. Zobacz sobie na innej nakładce jak działa.

Co do kontaktów to teraz właśnie sprawdzałem na L9, L5, SGS+ i nie mam czegoś takiego jak biały ekran, wchodzi może w nie całą jedną sekundę. Na L9 aplikacji mam 237 zainstalowanych i nie zwalnia mi nic. Co do Xperi J to tak jakby chcieć uruchomić Battlefielda 3 na karcie typu Geforce FX5200 lub Radeonie 3450. Zobacz na rozdzielczość ekranu i GPU jakie tam dali.

Uff nie sądziłem że taką burzę zrobię:P Spoko spoko.

Powiem tak, telefon jest mi potrzebny do pisania smsów, dużo dzwonienia, więc bateria musi naprawdę dobrze trzymać. I co najważniejsze - nawigacja - gdzie na starcie wygrywa WP ze swoimi darmowymi mapkami offline. Co do reszty to pamięć mnie nie interesuje zbytnio, nie będę tam trzymał połowy rzeczy z kompa…

Jeśli chodzi o L 520, to bardzo fajna ale nie ma lampy błyskowej, a mnie latareczka bardzo się przydaje.

Co do allegro to jednak nie, w Play “Pani” zaproponowała mi taką umowę, że każdy telefon będę miał z 200zł taniej więc opłaca mi się bardziej w play.

Androida też bardzo lubię bo jest mega konfigurowalny, z XDA miałem co tylko się dało, no naprawdę spoko system, czasem muł ale trzeba dbać. Tylko, że mi się już trochę przejadł… Wszyscy tylko android i android jak każdy tak będzie myślał, że Windows Phone to syf to normalne że będzie zawsze taka opinia :stuck_out_tongue: Trzeba być otwartym na nowości :slight_smile:

Chyba jednak wezmę WP tylko zastanawiam się jeszcze, co lepiej HTC 8S czy może lumię 620?

i tu pozostaje chyba porównanie parametrów obu telefonów. Plusem na pewno jest 8GB pamięci.

Tak ale pytam, jako użytkowników :slight_smile: Z którego lepiej/wygodniej korzysta się. A co do modyfikacji WP, to jest coś na xda ?Jak można mu w głowie namieszać są jakieś softy modyfikowane?

xda - nie ma czegoś takiego dla słuchawek z WP.

Lumia 620 zdecydowanie będzie dla ciebie lepsza. Dlaczego?

+(nawigacja nokii za free)

Mi pół roku temu w play wychodziło o ok. 300 zł drożej z telefonem jak z alledrogo.

@mozilla007:

Nie chce mi się nawet podejmować dłużej rozmowy.

Może źródłem całego zamieszania były plotki. Patrz linki niżej.

http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1481549

http://www.mobileburn.com/18044/rumors/ … update-c….

Grudzień 2011 - Luty 2012, była informacja, jakaś plotka , czy to z MS z środkowej ameryki, czy z Węgier, o tym że obecne hi-end słuchawki (800 i 900) otrzymają update Apollo.

Potem pół roku ciszy [telefony są w cenie, się sprzedają], prezentacja nowych produktów i bah… to był chyba czerwiec 2012. Żaden z obecnych telefonów nie otrzyma Apollo. Ceny słuchawek na łeb na szyje. Wtedy kupiłem Lumię 800.

A o wersjach andkach poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Wersje_systemu_Android Popatrz na ilość poprawek, popatrz na daty powstania. Dojdziesz może do jakiś wniosków.

http://androidandme.com/2009/12/news/an … he-update/

A w HTC nie ma nawigacji za free ? Maps Here ? :frowning:

Pewnie i tak wezmę to co będzie w salonie. HTC na pewno będzie nie wiem jak z Lumią.

I co dla mnie najważniejsze, wiecie może jakie są wejścia do HTC i Lumi pod ładowanie. Bo mam fajną ładowarkę samochodową na usb i szkoda by mi ją zmieniać specjalnie.

Jeden i drugi telefon ma zwykłe złącze miniUSB, czyli powinna pasować.

Była jedna modyfikacja, ale ludzie sobie tym nie zaprzątają głowy, ale i tak użytkownicy z XDA udowodnili że Lumie 800 i 900 da się zaktualizować do WP8, była jedna taka modyfikacja, czyli bredzenie MS i Noki że się nie da to czysta bzdura.

To akurat plus za tę nawigację. Na Androidzie też są mapy google i idzie sobie pobrać całą offline.

Jak już tak się uparłeś to lepiej brać Nokię, nie bawić się w żadne HTC.

Maps here to mapy od Microsoftu. Nie ma funkcji … nawigacji - (wytycz trasę i prowadź) - i na mojej (WP7.8) słuchawce wymagany jest Internet.

Do słuchawek Nokii jest możliwość dodatkowego oprogramowania:

http://mynokiablog.com/2011/12/27/nokia … rketplace/

No uparłem się bo chyba andek mi się przejadł :slight_smile: Chyba, że serio będzie “bida” w salonach :stuck_out_tongue: Poza tym jak wspominałem mnie to tylko - sms/telefon/nawigacja :slight_smile:

Jak to nie ma? Dawniej były mapy Ovi Maps i było ok. Zastąpili to chyba tymi “here” i nie ma takiej opcji nawigacji ?? :expressionless:

Windows phone jest produktem Microsoftu

Od nich mam aplikację:

  1. “MAPY”

Jakie są funkcje?

  • Pokaże gdzie jestem.

  • Mogę zobaczyć ruch uliczny - natężenie.

  • Wymagany Internet do zobaczenia mapy.

i w temacie map od MS koniec ;p

Mam słuchawkę z serii Lumia i z tej strony mam dostęp do kilku aplikacji tylko dla klientów Nokii:

  1. Nokia Mapy
  • potrzebny Internet;

  • widzę ruch uliczny;

  • pokaż moją lokalizację na mapie;

  • pinezki ulubionych miejsc;

  • wyszukuj miejsca;

  • wskazówki dotarcia - nigdy z tego nie korzystałem;

  • szukanie popularnych miejsc wokół ciebie; - raz czy dwa użyłem;

  1. Nokia Nawigacja
  • nawigacja w trybie offline,

  • gdy jest dostęp do Internetu, jest dokładniejsze, szybsze wyszukanie adresów;

  • ustawiasz cele, nawiguje, polski głos,

  • mapy ściąga się dla całych państw; - dostępne wszystkie kraje … (pewnie tylko te cywilizowane - nie sprawdzałem ;p )

  1. Nokia Transport
  • komunikacja miejska wokół nas…

Appka nie działa mi zbyt dobrze w trójmieście,

Lepsze rozwiązania znalazłem w innym oprogramowaniu - transportoid beta lub aplikacja jakdojade.pl

Wiem że są różnice w nazwach programów pomiędzy WP7.5/7.8 a WP8.

Jak również w aplikacji nokii na wp8 można bardzo przybliżyć duże centra handlowe i zobaczyć lokalizacje butików i ubikacji, //nawigacja nie wie która kabina w wc jest zajęta ;/ :wink:

To na bank wezmę Lumię :slight_smile: Bo znów nie będę musiał bulić na nawi tylko za free jako taką będę mieć :wink: Miło.

Zasmuciłeś mnie tym faktem… :frowning: hehe :smiley: