[WP, Android] Nowy smartphone do 450 zł

(Artius) #1

Witam. Szukam nowego telefonu, gdyż stary całkowicie się zniszczył.

-Dobrej jakości materiałów z jakich wykonany jest aparat

(PYZ24) #2

Nokia Lumia 520 , ma wszystko co napisałeś tyle, że bateria trzyma 1-2 dni przy normalnym użytkowaniu :wink:

(Artius) #3

A coś na androidzie nie będzie lepsze od Lumi ? Przykładowo taki galaxy ace 2, lg l65, Motorola moto E , czy też galaxy trend. Specyfikacji chyba nie maja takiej złej, prawda ?

(michq) #4

Z tych co wymieniłeś, to wartymi uwagi są LG L65 i Moto E - posiadają nowszą wersję systemu operacyjnego i sprawniej działają. Poza tym posiadają więcej RAM i nie mają zasobożernej nakładki.

(Artius) #5

Może ktoś jeszcze wypowie się w kwestii poszukiwanego przeze mnie aparatu ? 

(Ollek22) #6

W tym budżecie brałbym Nokie Lumie 520 na WP 8 wytrzyma 3 dni bateria po aktualizacji do 8.1 to 1-2 dni

(Ja$) #7

Goclever Quantum 500 Dual Sim

http://tnij.at/27381

http://tnij.at/27383

http://www.youtube.com/watch?v=YmVqF4B3wVE

(PYZ24) #8

Albo właśnie LG L70 , bateria spokojnie wytrzyma 2 dni, ekran 4,5’’, nowiuśki Android, bebechy niczego sobie :wink: Godny polecenia. Z salonu może nie kupisz do 450 zł, ale np. na allegro już jak najbardziej tak :slight_smile:

(Artius) #9
  • Lg L70

• Overmax Vertis Aim

• Goclever Quantum 500

• Lumia 520 < niektórzy twierdzą, że telefon na W8 wytrzyma ok 3 dni z standardową baterią, czy to prawda ? >

No i oczywiście wspomniana motorola moto E, która zrobiła na mnie największe wrażenie, lecz Overmax ma troszkę lepsze bebechy. Spotkał się ktoś kiedyś z tą marką ? 

(Ollek22) #10

Tak Lumia 520 z WP 8 wytrzyma 3 dni

(michq) #11

Te 3 dni, to raczej skromnego korzystania. Co do Overmax czy innego brandowanego Chińczyka, to na papierku może i jest lepszy, jednak w praktyce może działać o wiele mniej wydajnie niż wynika to ze specyfikacji. W Moto E masz praktycznie czystego Androida, więc na wydajność nie powinieneś narzekać.

Zobacz, czy na Windows Phone są wszystkie aplikacje, które są Tobie potrzebne. Jak tak, to możesz śmiało brać polecaną przez wielu osób Lumię 520. W tej cenie powinieneś znaleźć również Lumię 630.

Jak koniecznie chcesz Androida, to Moto E lub L70 - wydajnościowo są bardzo podobne. Przewagą Moto E może być wyświetlacz o minimalnie mniejszej przekątnej, ale za to z większą rozdzielczością.

(Ollek22) #12

Powiem tak jak kupiłem nokie lumie 520 z WP 8 trzymał na początku 2 dni bo bardzo często coś na niej robiłem. Najdłużej z WP 8 wytrzymała nawet 4 dni także nawet pod obciążeniem te 3 dni spokojnie wytrzyma. Gorzej jest z WP 8.1 bo wtedy wytrzyma 1 góra 2 dni.

(Artius) #13

Wybór padł na Motorole moto E. Tylko mam jedno pytanie jeszcze. Producent nie zamieszcza do zestawu ładowarki, jest tylko kabel do transmisji danych. Jaka ładowarka będzie pasowała do tego telefonu ?

(michq) #14

Powinna pasować każda ładowarka z portem USB. Napięcie wyjściowe powinno wynosić 5 V DC. Jeśli chodzi o natężenie, to od niego zależy szybkość ładowania. Im większe natężenie tym bateria będzie szybciej naładowana. Jednocześnie szybsze ładowanie skraca żywotność akumulatora.

Najlepiej kup ładowarkę od znanego producenta lub jak masz ładowarkę od starego telefonu to możesz ją wykorzystać. Jeśli chodzi o natężenie, to Moto E (w opisie jest Moto G, ale podstrona jest dla Moto E) obsługuje od 500 do 1500 mA.

(Artius) #15

Mam od swojego starego samsunga na której jest napisane:

(michq) #16

Powinna działać bez problemu. :slight_smile: Jak uznasz, że ładuje się za długo, to wtedy poszukaj jakiejś, która na wyjściu ma ok. 1 A/1000 mA.

(Artius) #17

Ostatecznie padło na Motorolę. Dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.