[WP]Licznik zdarzeń, postów, kategoria w sidebarze

Witam

Oprogramowanie: WordPress
Chciałbym stworzyć licznik, widget w sidebarze który będzie miał kilka pozycji i wartości które będą narastać.
Początkowo chciałem stworzyć to w formie tekstu, ale mija się to z celem, comiesięczna edycja.
Stworzyłem kategorie główną i w niej podkategorie, umieszczane w nich wpisy będą ilością które wyświetli licznik.
Tylko mam problem z zamieszczeniem danej Kategorii w sidebarze, ponieważ szablon ma możliwość wrzucenia widgetu Kategorie i wrzuca wszystkie…
Jak mogę wybrać daną kategorie, która wyświetlałaby ilość postów w danych podkategoriach.?

Pozdrawiam Sebastian

Musisz napisać swój własny widget (plugin). Dane o ilości postów wdanej kategorii pobierzesz przy pomocy WP_Query.
Wszystko, czyli: jak stworzyć widget; jak stworzyć plugin; jak używać WP_Query; znajdziesz w codex’ie.

Cześć, nie do końca opiera się to na WP_Query. Będzie to związane z taxonomy / terms, jest funkcja, która zwraca ilość postów w kategorii :wink: Być może jest do tego jakiś plugin jeżeli nie chcesz programować :wink:
Edit: coś w ten deseń np. get_terms jak widać zwraca WP_Term która ma $count :wink:

Będę szukał pluginu, może coś znajdę.
Z WP jestem od tygodnia więc dopiero zaczynam i szybciej może znajdę plugin niż coś napiszę :stuck_out_tongue:

Sebastianie,
myślę że jestem w stanie Ci pomóc stworzyć rozwiązanie, które będzie Tobie pasowało - powiedz tylko czy ten sidebar z kategoriami ma być zależny od kategorii w której się znajdujesz czy niezależnie od zapytania sidebar ma wyświetlać kategorię o wybranym ID? :slight_smile:

Sidebar ma wyświetlać zawszę tą samą kategorie oraz liczbę wpisów w danej/danych podkategorii.
To na jakich stronach ma się znajdować mogę zrobić pluginem…
Obecnie wybiera wszystkie kategorie, co mogę zrobić to w screenie:
Screenshot_87

Zależy mi abym mógł wybrać daną kategorię i podkategorie w niej wylistuje i policzy posty z prawej strony.
Najlepiej wynik bez nawiasów i wyrównany do prawej :wink:

Zależy jaki masz plugin, generalnie ja bym do tego nie używał wtyczki bo można zrobić to samemu - plus tego rozwiązania jest taki że w przypadku aktualizacji WP nic Ci się nie wykrzaczy a autor wtyczki w każdej chwili może zaprzestać jej aktualizowania - i co wtedy? :slight_smile:

Zacznijmy od tego że listę kategorii wraz liczbą postów uzyskasz za pomocą natywnej funkcji WP o nazwie wp_list_categories() .

Utwórz sobie w folderze szablonu np. katalog o nazwie templates i utwórz tam plik o dowolnej nazwie z rozszerzeniem .php . W utworzonym pliku użyj funkcji o której wspomniałem i skonfiguruj ją wedle własnych życzeń (id kategorii z której chcesz pobierać kategorie uzyskasz podświetlając w panelu administracyjnym opcję Edytuj pod daną kategorią). Zapisz plik.

Teraz możesz użyć tego pliku w prosty sposób używając kolejnej funkcji WP o nazwie get_template_part(). W pliku szablonu który edytujesz wprowadź następujący fragment kodu:

get_template_part('templates/twoja_nazwa_pliku.php');

Zaproponowałem Ci takie rozwiązanie ponieważ bez wtyczek będziesz miał pod ręką szablon, który zawsze będziesz mógł w prosty sposób rozbudować i przekonfigurować bez zbędnego kopiowania i wklejania. :slight_smile:

Mam nadzieję że w dość prosty sposób napisałem Ci co możesz wykonać aby osiągnąć pożądany efekt. Jeżeli coś się nie uda, pytaj. :wink:

Chyba że nie ma motywu potomnego i przy każdej aktualizacji nadpisze mu się ten kod :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli nie pracuje na motywie domyślnym WP, to pozostałe motywy nie są tak często aktualizowane, więc szanse na nadpisanie są małe. Oczywiście należy pamiętać o nich przy ewentualnej aktualizacji motywu.

1 polubienie

Czyli lepiej napisać to jako plugin i nie martwić się o
A: Aktualizacje motywu,
B: Całkowitą zmianę motywu :slight_smile:

Te nie częste aktualizacje często naprawiają zepsute funkcje w motywie lub łatają w nim dziury. Czy warto sobie odcinać drogę? IMO nie :slight_smile:

Logicznie plugin jest lepszym rozwiązaniem, ale niestety nic takiego nie znalazłem,
a sam raczej go nie napiszę, na pewno nie na tym etapie poznawania WordPressa… :wink:
Dziwne bo to oczywiste, że ktoś chce ograniczyć się do danej kategorii niż do wszystkich…

Postaram się przerobić tak jak wytłumaczył to sebkor96

A jeśli ktoś słyszał o takim pluginie do zarządzania kategoriami i możliwości wrzucenia danej kategorii lub podkategorii do sidebara to chętnie przytule :slight_smile:

Bierzesz jakiś prosty plugin, który wyświetla cokolwiek na sidebarze i klepiesz w niego kod, który chciałeś wklepać w szablon. Nie trzeba niczego od nowa pisać. Pamiętaj o zmianie nazwy pluginu, by przy aktualizacji nie został nadpisany oryginalnym.

Znalazłem! :wink:

Dla potomnych: Display Categories Widget