WP8 i HERE Drive +, za darmo, czy jednak płacić?

Witam,

kupiłem sobie Lumię 620 głównie ze względu na tą nawigację. Soft był brandowany z play i wszystko działało łącznie z nawi.

Ale że nie przepadam za dodatkami od operatorów wgrałem czysty rom dla Polski.

Włączam telefon a tu niemiła niespodzianka - Nawigacji nie mogę zaktualizować do HERE Drive + ponieważ jest już ona niedostępna.

Na DP redakcja wspominała, że Nokia ma jakieś problemy.

Więc moje pytanie odnośnie tego obrazka http://cdn.conversations.nokia.com.s3.a … bility.png

Czy jako użytkownik teraz WP8 Lumi 620 z czystym polskim softem, a nie brandowanym będę mógł używać za darmo HERE Drive + czy jako, że mam już inny soft to będę musiał kupić mapy za 35E ?

Na obrazku, który podałeś jest wszystko wyjaśnione. Navi dla Lumii jest darmowa (za wyjątkiem globalnej w L520, 521, 720), a posiadacze htc, samsungów, alcateli itd. muszą zapłacić kilkanaście ojro. Aplikacji chwilowo nie am w Marketplace bo zawierała błąd i jak koderzy Nokii go naprawią to pojawi się ponownie.

Zgodnie z tym obrazkiem 620 ma “OOTB” HERE Drive+. Ograniczenia (HERE Drive, bez plusa) dotyczą tylko 520 i 720.

Ja bym zaczekał jakiś czas aż Sklep się uaktualni wewnętrznie i pokaże aktualizacje, powinieneś zobaczyć aktualizację swojej wbudowanej aplikacji (Nokia Nawigacja zapewne) do HERE Drive+ - gdy ja obecnie próbuję na 820 sprawdzić w Sklepie aplikację HERE Drive+ to też się dowiaduję, że nie jest ona przeznaczona do mojego telefonu.

O ile oczywiście masz wgrany ROM od poprawnego modelu.

[update]

Dzisiaj widzę aktualizacja wyszła i widzę wiele ocen, że nie działa, nie można pobrać, nie jest dostępna dla telefonu. Wygląda, że jest jakiś błąd, chwilowo.

Tak ale w aktualnościach na DP pisali, że dla polski będzie to kosztować :slight_smile: Wolałem się mimo wszystko upewnić. Rzeczywiście :slight_smile: chłopaki, a może dziewczyny z Nokii uwinęli się i już zaktualizowałem i mam. Dzięki bardzo.