WPADA z iTunes :/


(Womowiec) #1

ogolnie mam nadzieję ze kiedyś się skończy to wszystko. Czy te ceny to zmowa cenowa?Zobaczcie

:evil:


(Polopolo1991) #2

no i co kazdy normalny czlowiek pobiera z neta nie z itunes haha


(fiesta) #3

Nie chcesz nie kupujesz i tyle, czy ktoś cię to tego zmusza, to jest wolny rynek, a nie instytucja charytatywna. Jak nie będą mieć zysków, sami zmienią cenę.

Czy zawsze kupujesz w butikach i centrach handlowych, gdzie jest najdrożej, czy szukasz tańszych sklepów ??

Tutaj jest tak samo.


(Womowiec) #4

Nie chcę wspierać piractwa, ale jak mam ponad 4zł za mp3 płacić to jest ból. Nie wiem czy tak dokładnie spuszczą z tonu z cenami. W zasadzie jak chcę być ok to teraz z cenami weszli dla Polski zaporowymi. Ludzie przecież nie kupują sobie w tygodniu kilku albumów, a dzięki globalnemu rynkowi i roli “hegemona” mogą sobie ceny dyktować :expressionless: . Dla mnie jest to słabe i prowadzące do patologii takich jak stanowisko kolegi z pierwszego komenta - najlepiej ściągać wszystko z sieci. Jasne… typowe polskie podejście =D>


(Ctr) #5

Haha. A co, zmusza cię ktoś do korzystania z tego amerykańskiego shitu?


(sla17) #6

Pomimo wszystkich przeciw które stoją za wstąpieniem do euro myślę, że pod względem cen byłoby to korzystniejsze - nie mogliby dać u nas piosenek po 4€, procesorów z 100-200€ przebiciem, bo najnormalniej wszyscy np. z DE ściągali :wink: Zarobków myślę, że też by tak do końca nie mogli dać tak, jak niektórzy sobie przewidują - po 200€, bo myślę że EU by się przyczepiła :slight_smile:


(el polaco) #7

Żebyś się nie zdziwił… jak najdłużej niech będzie złoty, a najlepiej zawsze.


(sla17) #8

Nie mówię, żeby wstępować do euro tylko mówię, że powinno być lepiej z cenami sprzętu i właśnie na iTunes i w innych podobnych miejscach. Sam chcę, by złoty był jak najdłużej.


(Womowiec) #9

W zasadzie nikt mnie nie zmusza do korzystania. Zwracam uwagę na problem i tyle. Czy euro bedzie czy nie bedzie, czy beda dolce. To iTunesa bedzie chyba dlaej stal okopany rzesza fanbojów. Myle się?


(sla17) #10

Mnie to nie dziwi, że tak sprzedają - ty byś sprzedawał w Czechach za 99 tych ich groszy (co oni tam mają)? Przecież to nawet nie jest 17gr, a w Euro pewnie jakieś 5 eurocentów :smiley:


(Womowiec) #11

pewnie nie sprzedawałbym tam, ale nie jestem iTunes, patrze na relacje ceny do tego wiesz kup sobie 20 piosenek :stuck_out_tongue: boli!


(sla17) #12

Z wieloma rzeczami tak jest, w Polsce i5-2500K kosztuje ponad 900zł, w Niemczech niecałe 200€ (http://www.amazon.de/Intel-Prozessor-i5 … 954&sr=8-1). Też to samo.


(fiesta) #13

Co przy kursie 4.45 po przeliczeniu na PLN daje 890 zł :stuck_out_tongue:


(sla17) #14

Przeliczanie… ale co mi daje przeliczanie? We Francji, Niemczech zarabiają 300€ czy 1300€?


(system) #15

Niemiec zarabia 1200 € i kupuje procek i5 za 200 € polak zarabia 1200 zł i kupuje za 900 zł …W Polsce mamy ceny europejskie a pensje najniższe praktycznie w całej Europie. Dalej nie rozumiem tych którzy tak się bronią przed euro…


(sla17) #16

Na Słowacji minimalna krajowa jest z tego co wiem coś między 300 a 400€ więc nie wszędzie są takie wysokie te zarobki. Czyli w sumie wychodzi tyle samo, co u nas - bo za granicą coś kosztuje np. 10€ a u nas 40-45zł (nie raz, jakieś kremy, wody i inne pierdoły) :stuck_out_tongue:


(XOR) #17

Najpierw niech zaczną przeliczać zarobki wg europejskich kursów. Wtedy będzie się opłacało i będzie to sprawiedliwe. A tak nie ma co się dziwić, że ludzi wolą ściągnąć.


(Womowiec) #18

Własnie, co to daje? I tak trzeba płacić, a iTunes nie podejmuje decyzji cenowych na podstawie naszych dochodów, prawda?

Dodane 22.12.2011 (Cz) 18:33

Nigdy to nie nastąpi, a bojkot nic nie da. Jakis pomysł - poza wejściem do strefy Euro? :slight_smile:


(XOR) #19

Pytanie jak będą przeliczone zarobki i ceny po wprowadzeniu “ojro”. Być może zostawią ceny jak w Europie a zarobki podziel przez 4 :slight_smile: