Wpinanie/wypinanie w USB

Moi rodzice nie znają się na komputerach i ostatnio zamiast podpiąć drukarkę do USB z przodu obudowy, oni wypięli z tyłu myszkę i wpięli ją do przodu, a drukarkę wpięli do tyłu (pomijam to, że z tyłu były jeszcze 2 USB wolne:D) i mam pytanie czy to może nieść ze sobą jakieś konsekwencje? To znaczy czy można tak sobie mysz z USB wypinać :stuck_out_tongue:

Dodane 16.04.2009 (Cz) 16:08

Dodam że wszystko na włączonym kompie.

Można używać dowolnych portów USB w dowolnej chwili

Trzeba uważać jedynie na pendrivy, bo przy włączonym buforowaniu trzeba najpierw wyłączyć urządzenie w trayu (bezpieczne usuwanie sprzętu). Odłączanie ich bez tego może skutkować utratą danych.

Ok dzięki za odpowiedzi. Temat uważam za zamknięty :wink:

Odłączałem w ten sposób bez mała kilkaset pendrive w ciągu ostatnich paru lat i nigdy nie straciłem ani bajta

Niektóre urządzenia USB lubią pracować poprawnie tylko i wyłącznie w tym porcie USB na którym były instalowane np: modemy, drukarki, scanery (zależy to od kompa i systemu). Ponieważ po podłączeniu urządzenia do innego portu USB system ponownie instaluje urządzenia w systemie, w przypadku myszki USB, pendrive raczej nie powinno być problemu.

W porządku, jeszcze raz dzięki :wink: