Wpis do rejestru do kręcenia karty graficznej pod viste

Witam jest może taki wpis do rejestru jak w tym temacie:

viewtopic.php?t=908&highlight=

Tylko pod viste a nie pod xp czy 98

RivaTune polecam a jak chcesz mieć opcje podkręcania w panelu NVIDIA to doinstaluj NVIDIA nTune

ok, a czy w ntune jest możliwość zapisania na stałe taktowań karty? bo w riva tuner po każdym restarcie kompa ustawiają mi się standardowe taktowania :frowning:

edit:

zainstalowałem ntune zmnieniłem taktowania i po ponownym uruchomieniu komputera znowu zmieniły się na standardowe. da się to jakoś na stałe zapisać?

Ja robie tak, że najpierw testuje ustawienia na Rivie i innych jeśli jest stabilnie to zmieniam wartości w BIOSie karty edytorem i flashuje karte tak zmienionym biosem. Po tej czynności (heh jeśli się powiedzie bez przygód :smiley: ) nie musze używać już do zmiany ustawień softu.

no a nie da się tak po prostu zapisać taktowań w jakimś programie?

Ja na moim starym kompie używałem PawerStrip i problem nie występował ale to był xp i nvidia riva tnt2 tm64 a więc to inna sytółcja :smiley: ale spróbuj powerstripa, może pójdzie.

Widze że możesz szpanować kompem :expressionless: :roll: . KYNEK aby odrazu po uruchomieniu systemu, karta graficzna była podkręcona można ustawić RiveTuner w następujący sposób przy napisie ForceWare detected(nie wiem jak u Ciebie nie podałeś nazwy swojej karty graf.) Customize… klikasz w strzałke -> zakładka Overclocking -> Ustawiasz odpowiednie taktowania swojej karty -> Na prawie samym dole widać dyskietke (klikasz w nią) i zapisujesz profil. Następnie troche wyżej jest napis Apply overclocking at Windows startup.

PS. Zawsze po ponownym uruchomieniu w pasku zadań Vista zablokuje Ci RT i będziesz musiał odblokować ją hasłem admina :slight_smile:

PS2.Zainstalowałem RT 2.06