Wpisanie kodu aby przejsc do kolejnej strony

(Budzik1521) #1

WItam :wink:

Chodzi mi o pewna rzecz , typu logowanie sie do konta . Tylko bez bazy danych , chodzi mi o okno w ktorym trzeba wpisac jakis kod lub haslo , zeby przejsc do jakiejs podstrony . Np.

(okienko wpisywania tekstu-jak do formularza) Prosze wpisac haslo :

123

Po wpisaniu przechodzi do jakiejs strony , ale kod/haslo musi sie zgadzac z wpisanym np. w html`u

(Frankfurterium) #2

Znowu kto艣 do wr贸偶ki...

Poda艂e艣 zbyt ma艂o konkret贸w. Czego oczekujesz - porady odno艣nie wyboru technologii? Og贸lnego algorytmu? Masz problem z kt贸rym艣 konkretnym krokiem? Czy po prostu zapomnia艂e艣 dopisa膰 "Ej, zr贸bcie za mnie, bo ja nic nie umiem, a chc臋 mie膰"?

Poza tym has艂o w HTML-u to strasznie z艂y pomys艂. Dwoma klikni臋ciami ka偶dy mo偶e mie膰 dost臋p do kodu, a wi臋c i do has艂a. Dalej - skoro potrzebna ci interakcja, niezb臋dny b臋dzie ci jaki艣 mechanizm dynamicznego przetwarzania danych wej艣ciowych (odczyt has艂a, por贸wnanie ze wzorcem i udzielenie b膮d藕 nie dost臋pu) - JS albo PHP. W czystym HTML-u czego艣 takiego nie zrobisz.

(Budzik1521) #3
  1. Nie wiedzia艂em jak to si臋 nazywa , nie wiedzia艂em nawet jaka fraz臋 wpisa膰 w wyszukiwark臋 google .

2. Chodzi w艂a艣nie o t膮 interakcj臋 .

Czyli je艣li chcia艂bym co艣 takiego zrobi膰 , to tutaj nie mam co szuka膰 pomocy , ze wzgl臋du na takie podej艣cie :

(DonM$) #4

Mo偶esz zrobi膰 prosty skrypt php kt贸ry sprawdza has艂o i wysy艂a odpowiednie ciasteczko.