Wpisanie "ś" w FF wywołuje uruchomienie rozszerzenia Cleary

Witajcie. Otóż mam pewien problem i nie wiem jak to obejść (o ile się da to obejść). Mianowicie podczas próby wpisania litery “ś” (nawet podczas pisania posta, gdziekolwiek) w przeglądarce FF uruchamia mi się rozszerzenie Cleary. Sprawdzałem skróty klawiaturowe, ale nic nie jest poprzestawiane. Ma ktoś podobny problem? Może ktoś może zainstalować na moment rozszerzenie i sprawdzić to u siebie? Problem może nie jest jakiś astronomiczny, ale dość uciążliwy. Dzięki za pomoc.

Prawie na pewno masz gdzieś ustawiony skrót alt + s. Sprawdzałeś czy jak wyłączysz ten dodatek to problem też występuje?

Jeżeli chodzi o Evernote Clearly (przed chwilą go sprawdziłem), to w opcjach rozszerzenia zmień skróty klawiatury na takie, które nie będą miały kombinacji Control (Ctrl) + Alt +… (ponowne uruchomienie Fx’a będzie potrzebne).

Niestety lub stety, ten dodatek rozpoznaje prawy Alt (Alt Gr/szary Alt), służący do wprowadzania polskich ogonków, jako kombinację Ctrl+Alt (bo w zasadzie ten klawisz właśnie tak działa…), najwyraźniej autorzy “nie przewidzieli” polszczyzny i nie dopisali wyjątków w js’ie addon’a, albo ogółem niefortunnie dobrali kombinacje… :wink:

PS. Mała “ciekawostka” z pliku browser.js (w/w dodatku), problematyczny wycinek (l364-367, l526-529) :wink:

'keys_activation': __encodeURIComponentForReadable('Control + Alt + Right Arrow'),

		'keys_clip': __encodeURIComponentForReadable('Control + Alt + Up Arrow'),

		'keys_highlight': __encodeURIComponentForReadable('Control + Alt + H'),

		'keys_speech': __encodeURIComponentForReadable('Control + Alt + S'),

Ostatniej kombinacji klawiszy nie ma w opcjach, ale jakby dokonać edycji i zamienić “Control” np. na “Shift” (lub ogarnąć wiersz z “keys_speech” w komentarz), to pewnie naprawiałoby to problem, przynajmniej do kolejnego update’u…

PPS. Powyższe kombinacje siedzą też w bulk.js (nie chce mi się reszty przeszukiwać)… normalnie kaszana na całej linii :D, trzeba byłoby dewkom rozszerzenia zgłosić problem ze skrótami klawiatury, niech je poprawią.

A jednak problem jest znany… -> http://discussion.evernote.com/topic/36 … h-problem/

manieKMP , dzięki za pomoc. Właśnie sprawdziłem skróty i nie było nic w stylu “Control + Alt + S” więc uznałem, że tego jednak nie da się naprawić. Wiedziałem jednak, ze problem powoduje rozszerzenie, bo po jego wyłączeniu problemu nie było. Po prostu usunąłem resztę skrótów, a ciekawe, ze mimo nieusunięcia ostatniej linijki problem został rozwiązany.