Wpisany klucz jest już używany


(Mirrols) #1

Mam taki problem że kiedy chce aktywować system to pisze że wpisany klucz jest już używany i nie wiem co mam zrobić.A klucz mam przyklejony na obudowie komputera,słyszałem że jak się ma oprogramowanie NTT to jeden klucz pasuje na stałe.


(Bigkoras) #2

Aktywuj system telefonicznie. Też tak miałem, ale najbardziej denerwuje mnie to że po każdej reinstalacji muszę aktywować system telefonicznie, wie może ktoś dlaczego i jak to rozwiązać?


(Mirrols) #3

A podasz więcej szczegółów?


(Drobok) #4

Aktywować system możesz aktywować telefonicznie bądź przez internet. Przez internet robi się wszystko za jednym kliknięciem natomiast telefonicznie musisz zadzwonić na bezpłatny numer kliknąć 0 bądź jeden po usłyszeniu wiadomości od automata (nie pamiętam już co dokładnie) później wklepujesz numer jaki poda ci komp w wypadku wybrania aktywacji telefonicznej. Po tym automat poda ci co masz wpisać w okienka na kompie.

bigkoras dzieje się tak ponieważ aktywować prezz internet można tylko kilka razy (nie pamiętam dokładnie ile). Zawsze możesz sobie zrobić kopię zapasową partycji z aktywowanym systemem.


(djdavemix) #5

Zależy którego systemu dotyczy:

jeśli XP OEM - 5 razy przez internet (online) potem wymagane raz telefonicznie i znów 5x przez internet (itd. proces cykliczny).

W Windows 7 chyba już są tylko 3 pierwsze możliwości aktywacji przez internet , pozostałe - każde kolejne tylko telefonicznie.

Na notebooku jest możliwość aktywacji offline - sposób dla tych którzy nie używają recovery a instalują system z innej oryginalnej płyty (bez zbędnego crapware).

Oczywiście mogę się mylić co do ilości aktywacji ale to są dane szczegółowe i jeśli kogoś to interesuje to na pewno znajdzie odpowiedź.


(Bigkoras) #6

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś podał jakieś szczegóły na ten temat. Dokładnie chodzi mi o to jak "wyciągnąć" pliki odpowiedzialne za aktywacje z już aktywowanego systemu na nowy po instalacji.


(djdavemix) #7

bigkoras , na moim gryzoniu znajdziesz tutek - gdybyś miał problemy pisz na PW.

Sposób opracowałem na podstawie pewnego pliku exe aby ułatwić proces bez zbędnego używania komend cmd - sposób dotyczy tylko notebooków i działa na tej samej zasadzie co aktywacja u producenta.

W tutku pisze jak wydobyć product ID, Slic BIOS z oryginału i certyfikat (pliki oryginalne) i zaimportować je do czystego systemu (na tym samym sprzęcie) celem aktywacji offline.