Wpisany klucz jest już używany

Mam taki problem że kiedy chce aktywować system to pisze że wpisany klucz jest już używany i nie wiem co mam zrobić.A klucz mam przyklejony na obudowie komputera,słyszałem że jak się ma oprogramowanie NTT to jeden klucz pasuje na stałe.

Aktywuj system telefonicznie. Też tak miałem, ale najbardziej denerwuje mnie to że po każdej reinstalacji muszę aktywować system telefonicznie, wie może ktoś dlaczego i jak to rozwiązać?

A podasz więcej szczegółów?

Aktywować system możesz aktywować telefonicznie bądź przez internet. Przez internet robi się wszystko za jednym kliknięciem natomiast telefonicznie musisz zadzwonić na bezpłatny numer kliknąć 0 bądź jeden po usłyszeniu wiadomości od automata (nie pamiętam już co dokładnie) później wklepujesz numer jaki poda ci komp w wypadku wybrania aktywacji telefonicznej. Po tym automat poda ci co masz wpisać w okienka na kompie.

bigkoras dzieje się tak ponieważ aktywować prezz internet można tylko kilka razy (nie pamiętam dokładnie ile). Zawsze możesz sobie zrobić kopię zapasową partycji z aktywowanym systemem.

Zależy którego systemu dotyczy:

jeśli XP OEM - 5 razy przez internet (online) potem wymagane raz telefonicznie i znów 5x przez internet (itd. proces cykliczny).

W Windows 7 chyba już są tylko 3 pierwsze możliwości aktywacji przez internet , pozostałe - każde kolejne tylko telefonicznie.

Na notebooku jest możliwość aktywacji offline - sposób dla tych którzy nie używają recovery a instalują system z innej oryginalnej płyty (bez zbędnego crapware).

Oczywiście mogę się mylić co do ilości aktywacji ale to są dane szczegółowe i jeśli kogoś to interesuje to na pewno znajdzie odpowiedź.

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś podał jakieś szczegóły na ten temat. Dokładnie chodzi mi o to jak “wyciągnąć” pliki odpowiedzialne za aktywacje z już aktywowanego systemu na nowy po instalacji.

bigkoras , na moim gryzoniu znajdziesz tutek - gdybyś miał problemy pisz na PW.

Sposób opracowałem na podstawie pewnego pliku exe aby ułatwić proces bez zbędnego używania komend cmd - sposób dotyczy tylko notebooków i działa na tej samej zasadzie co aktywacja u producenta.

W tutku pisze jak wydobyć product ID, Slic BIOS z oryginału i certyfikat (pliki oryginalne) i zaimportować je do czystego systemu (na tym samym sprzęcie) celem aktywacji offline.