Wpisuje login i hasło a ciągle pojawia mi się okno logowania

Witam mam mały problem z właśnie co zainstalowanym Linuxem Mint.

W końcu się skusiłem na Linuxa, dodałem zalecane uaktualnienia ale po ich zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu komputera nie mogłem się zalogować - wpisuje login i hasło, klikam ok, pojawia sie czarny ekran (jak zawsze po zalogowaniu) ale zamiast pojawienia sie okienka z ładowaniem poszczególnyuch “części” systemu pojawia się ponownie okno logowania i tak za każdym razem (nawet po restarcie komputera).

Dlaczego tak się dzieje?

Upewnij się że login i hasło jest prawidłowe. Może podczas pierwszego logowania nacisnąłeś coś mimowolnie ?

jeśli (umyślnie) wpiszę coś źle to wyskakuje komunikat o nieporawnym zalogowaniu ale jeśli wpisze wszysstk oporawnie to wygląda to tak jakby zaraz miał się uruchomić linux ale wraca ponownie do okna z logowaniem

czy winą tego może być t oże zrobiłem aktualizację?

a przy okazji mam pytanie - ściągnąłem pidgina ale nie wiem jak go zainstalwoać :stuck_out_tongue: będźcie wyrozumiali jeśl ichodzi o moją niewiedzę ale to są moje pierwsze kroki z linuxem :slight_smile:

Jeśli był w paczce .deb, to powinien chyba się dwuklikiem instalować. Jeśli coś masz instalować na czymś debianowatym, lepiej sprawdzić, czy nie ma paczuszki :]

Ja bym spróbował uruchomić Xy bezpośrednio z konsoli. Przeczytaj pojawiające się komunikaty. Niekiedy może być coś nie tak z xorg.conf.

Przełącz się na konsole (alt+ctr+f2), zaloguj się na niej, wpisz:

xinit -- :1 &

Jeżeli pokaże ci się tryb graficzny z białym kwadracikiem w lewym-górnym rogu, to może być problem z menadżerem pulpitów(logowania).

Próbowałeś może zmienić środowisko pracy? Sprawdź menu sesje, wybierz jakąś inną opcję, a następnie się zaloguj. Wychodzisz dzięki ctrl+alt+backspace. Sprawdź również, czy masz utworzony katalog domowy twojego użytkownika.

reinstalka załatwiła sprawę :slight_smile: