Wpisy akceptowane przez Admina - Z logicznej strony?

Witam

Mam dość złożone pytanko do wszystkich webmasterów, którzy bawią się z bazami danych mysql - oczekuję bardziej logicznej odpowiedzi niż samego skryptu czy coś…

Mam zrobioną małą encyklopedie do której każdy użytkownik może dodać jakieś hasło z opisem oraz kilkoma innymi pierdołkami. Po dodaniu wpisu, ten nie leci od razu do encyklopedii tylko musi być pierw sprawdzony przez administratora - akceptacja i leci dalej…

Jak to działa ? Potrafię zrobić podstronke do której będzie miał dostęp tylko admin może jakoś przesyłać tam dane czy jak ? Nie wiem, czekam na wasze propozycje - jak najprostsze :slight_smile:

dodajesz do tabeli nowe pole np o nazwie status i ustawiasz mu jakąś wartość domyslną - będzie ono pełniło rolę semafora.

teraz już sprawa prosta, w zapytaniu pobierającym wyniki do wyświetlenia dodajesz warunek - zgadnij jaki? oczywiście by pobierało wyniki ze statusem innym niż domyslny.

Zaś po stronie admina odwrotnie. Admin zatwierdzając wpis robi update wiersza zmieniając wartość pola status na inną.

Teraz taki wpis pojawi się na stronie głównej, zniknie zaś po stronie admina z kolejki do moderacji.

Proste jak drut.

Pytanie tylko, dlaczego by nie skorzystać np z MediaWiki ?

Okej dodałem do tabeli kolumnę “akceptacja” i zrobiłem tak aby użytkownicy widzieli rekordy jeśli jest 1 a jeśli zero to widzi je admin w swoim panelu. Kurcze mam tylko problem teraz z akceptacją (czyli zmianą 0 na 1) oraz z usuwaniem (czyli wywalaniem rekordu). Trochę szukałem w sieci i znalazłem : http://forumbajt.pl/poradniki/1075-php- … -bazy.html

Mimo, że mam tu cały skrypt, nie mogę go zintegrować z moim kodem :frowning: może ktoś mi pomoże…

Nawet nie wiem co tam napisane jest, nie mam zamiaru zakładać tam konta tylko po to by zobaczeć.

Może napisz z czym konkretnie masz problem.

-nie wiesz jak wyglądają zapytanie usuwające i aktualizujące, czy co?

Przepraszam zapomniałem, że trzeba mieć konto.

Niby wiem jak wygląda bo jest bardzo proste ale nie mam pojęcia jak je zastosować do mojego skryptu, próbowałem naprawdę na masę sposobów. Ponadto szukałem w google i tam znajduję tylko takie które działają jak automat - czyli wchodzę na stronę i od razu wszystkie 0 zmienia mi na 1 bez mojej ingerencji. A ja chciał bym wybrać te które zmienić na 1 i te które wywalić całkiem.

Każde nowe hasło musi mieć swój unikalny identyfikator ale to chyba wiesz. Przy wyświetlaniu haseł adminowi pod każdym hasłem dajesz np. link akceptuj do skryptu, w którym przekażesz aktualny identyfikator a sam skrypt zrobi update w polu akceptacja hasła o danym id:

echo "akceptuj";[/code]

A co ma być w pliku aceptuj.php ? i usun.php ? Podłączyłem do każdego wpisu linki do tych plików z ip rekordów np klikam na na akceptuj pod jakimś wpisem i strona leci na : aceptuj.php?id=33

A MySQL znasz? Ma tam być UPDATE takie polecenie mysql pola akceptacja w rekordzie o id przesłanym przez link, nie napiszę tego za Ciebie

Okej temat skończony, coś tam zmajstrowałem dzięki poradnikom :slight_smile: