Wpłata bez konta w banku i PayPal

(mateusz-1991) #1

Witam,

Mam pytanie odnośnie systemy PayPal. Jak niektórzy zainteresowani wiedzą właśnie zaczął się Humble India Bundle V. Świetna sprawa, bo za dowolną daną od siebie kwotę można nabyć super gierki (m.in. Amnesia). Czemu założyłem post? Bo chciałbym wpłacić pieniądze na PayPal (50 zł) i przekazać je na ten szczytny cel. Problem w tym, że nie mam konta w banku. Jedyna opcja dla mnie to wpłata zwykłym przelewem (wpłata na konto bankowe takim druczkiem). Nie wiem, czy PayPal taką formę przekazu honoruje. Zbawi ktoś mą duszę z tej niewiedzy?:wink:

(Pampali) #2

Czemu nie założysz konta? Jeżeli nie jesteś pełnoletni poproś rodziców żeby poszli z tobą do banku i założyli ci je. Osobiście polecam Alior Bank - niskie koszty (lub wręcz żadne), dobry system bankowości internetowej, minimum formalności, konto założysz w 15-30 minut. Swojej córce założyłem konto gdy tylko skończył 13 lat.

(mateusz-1991) #3

Pełnoletni jest, ale nie widzę sensu jego posiadania skoro nie mam pracy.

Dowiedziałem się dziś, że nie można wpłacać na PayPal bez posiadania rachunku bankowego. Cóż... Będę musiał się pomęczyć trochę z tym, ale cel szczytny i warty poświęcenia (nie dla gier, a dla charytatywnej pomocy).

(lith) #4

W momencie kiedy konta osobiste są za darmo to ja tam nie widzę problemu. A nawet nie pracując sie przydaje, bo jakąś tam kasę się zawsze przecież ma do dyspozycji, coś się kupuje przez internet. A nawet normalnie- bezpieczniej iść, czy gdzieś jechać z kasą na karcie niż gotówką w kieszeni. Ja mam konto chyba od 14 roku życia. Chociaż na początku rzeczywiście głównie robiło za skarbonkę.

(Pampali) #5

To żadna męczarnia, ja zmieniam bank co kilka lat. Co jakiś czas sprawdzam oferty różnych banków w internecie, jak mi się jakaś szczególnie spodoba to dzwonię do tego banku i umawiam się na konkretną godzinę i dzień w najbliższym oddziale banku (to nie jest konieczne, ale jest wygodne). Stawiam się w umówionym czasie, siadam w wygodnym fotelu, kawka, herbatka, przedstawiam dowód, odpowiadam na kilka pytań, podpisuję umowę, 15 - 30 minut i po sprawie. Zero kolejek, zero stresu, umowę sobie spokojnie czytam w domu jak wrócę - mam bodajże dwa tygodnie na jej zerwanie bez żadnych kosztów (gotowy formularz jest obowiązkowo dołączany do umowy). Kartę przysyłają pocztą, dostęp do bankowości internetowej jest od razu. Będąc w banku możesz od razu wpłacić kasę na konto, ale nie musisz. Pamiętam w jak w latach 90 zakładałem pierwsze konto w PKO, wtedy trzeba było odstać swoje w kolejce, wypełnić mnóstwo formularzy - bardziej to przypominało załatwianie sprawy z urzędzie. Teraz w pas ci się kłaniają - jesteś klientem nie petentem.

Jak już przebrniesz przez tą "męczarnie" to napisz jak było :slight_smile: .

(Bartolini234) #6

A co do tematu- tez mam zamiar dobrać się do tej paczki, mam konto bankowe, ale nie jestem pełnoletni i to konto nie jest walutowe(tylko w złotówkach) i nie wiem jak tam zapłacić; czy jest jakaś opcja zamienić PLN na $ i zapłacić(np. przez Paypal[nie mam tam konta, więc nie wiem])?

(lith) #7

w paypalu można przewalutować bez problemu

(Pampali) #8

Aczkolwiek kurs jest niezbyt korzystny.

(lith) #9

No jak ktoś może wysłać od razu w innej walucie to wiadomo, że może sobie korzystniejszy kurs znaleźć, czy wykorzystać już posiadaną kasę. Ale do tego trzeba jeszcze konto w danej walucie posiadać.

(Pampali) #10

A wówczas pojawia się prowizja dla PayPal, wiem bo próbowałem. Niestety na tym świcie niema nic za darmo :frowning: .

(lith) #11

jak np. na paypalowe konto w dolarowe wysyłasz dolary to jest jakaś prowizja?

(Pampali) #12

W zeszłym roku próbowałem przerzucić kasę z Angielskiej karty na swój rachunek w GBP i pojawiała się prowizja. Za tydzień będę zakładał sobie konto bankowe w UK i na pewno spróbuję jeszcze raz.

(olmeca) #13

Jak będziesz miał konto to znaczne uproszczenie korzystania z PayPal to przypisanie karty do konta i wtedy nie trzeba się bawic w przelewanie pieniędzy tranzakcje idą bezpośrednio z karty.