Wpłata na konto bankowe na poczcie

Witam. Idę dziś wykonać wpłatę na konto bankowe na poczcie z racji tego, że nie mam własnego muszę osobiście pofatygować się na pocztę. Mam parę wątpliwości z racji tego, że pierwszy raz będę wykonywał tego typu operację. I moje pytania brzmią:

  • Czy mogę sobie wydrukować druczek do wpłaty/przelewu stąd? --> http://www.poczta-polska.pl/druki/druk_nr_519a.pdf , czy musi to być oryginał z poczty??

  • Czy oba te druczki ze strony, którą podałem mam podać pani do okienka, czy tylko odcinek dla instytucji przyjmującej zlecenie, a odcinek dla zleceniodawy zostawiam dla siebie??

  • No i ostatnie pytanko, co mam wpisać w rubryce NAZWA ZLECENIODAWCY?? Czy wystarczy Imię i Nazwisko, czy także podać swój adres?

Prosiłbym o szybkie odpowiedzi, z racji tego, że niedługo muszę iść wykonać tę operację.

  1. możesz wydrukować

  2. podajesz dwa druczki, jeden dla ciebie, drugi dla poczty. Odcinek dla zleceniodawcy jest dla ciebie oczywiście po podbiciu i jest podstawą do reklamacji.

  3. możesz wpisać imię i nazwisko + adres, możesz też wpisać Kaczor Donald Sp. Zoo nikt tego nie weryfikuje:)

  1. możesz wydrukować,

  2. drug odcinek jest dla ciebie

  3. wpisz swój adres

Witaj

Tak jak wypowiadali się koledzy wyżej. Ja również wydrukowałem taki przelew i wysłałem go z poczty i nie było żadnego problemu. Koniecznie też podaj swoje imię i nazwisko, oraz dokładny adres zamieszkania.

_ Pozdrawiam _

Ok, dzięki za szybkie odpowiedzi :slight_smile:

Tylko licz się z tym że pieniądze mogą iść do odbiorcy nawet ponad tydzień. Lepszym pomysłem jest pójście do oddziału banku odbiorcy i tam wpłacenie kasy. Po pierwsze - brak prowizji za wpłatę. Po drugie - pieniądze będzie miał na koncie po kilku minutach.