Wpłata na konto bankowe na poczcie


(VTi) #1

Witam. Idę dziś wykonać wpłatę na konto bankowe na poczcie z racji tego, że nie mam własnego muszę osobiście pofatygować się na pocztę. Mam parę wątpliwości z racji tego, że pierwszy raz będę wykonywał tego typu operację. I moje pytania brzmią:

  • Czy mogę sobie wydrukować druczek do wpłaty/przelewu stąd? --> http://www.poczta-polska.pl/druki/druk_nr_519a.pdf , czy musi to być oryginał z poczty??

  • Czy oba te druczki ze strony, którą podałem mam podać pani do okienka, czy tylko odcinek dla instytucji przyjmującej zlecenie, a odcinek dla zleceniodawy zostawiam dla siebie??

  • No i ostatnie pytanko, co mam wpisać w rubryce NAZWA ZLECENIODAWCY?? Czy wystarczy Imię i Nazwisko, czy także podać swój adres?

Prosiłbym o szybkie odpowiedzi, z racji tego, że niedługo muszę iść wykonać tę operację.


(system) #2
  1. możesz wydrukować

  2. podajesz dwa druczki, jeden dla ciebie, drugi dla poczty. Odcinek dla zleceniodawcy jest dla ciebie oczywiście po podbiciu i jest podstawą do reklamacji.

  3. możesz wpisać imię i nazwisko + adres, możesz też wpisać Kaczor Donald Sp. Zoo nikt tego nie weryfikuje:)


(mmm7mmm) #3
  1. możesz wydrukować,

  2. drug odcinek jest dla ciebie

  3. wpisz swój adres


(Wojtek5) #4

Witaj

Tak jak wypowiadali się koledzy wyżej. Ja również wydrukowałem taki przelew i wysłałem go z poczty i nie było żadnego problemu. Koniecznie też podaj swoje imię i nazwisko, oraz dokładny adres zamieszkania.

_ Pozdrawiam _


(VTi) #5

Ok, dzięki za szybkie odpowiedzi :slight_smile:


#6

Tylko licz się z tym że pieniądze mogą iść do odbiorcy nawet ponad tydzień. Lepszym pomysłem jest pójście do oddziału banku odbiorcy i tam wpłacenie kasy. Po pierwsze - brak prowizji za wpłatę. Po drugie - pieniądze będzie miał na koncie po kilku minutach.