Wpłata piniędzy bez możliwości wglądu w dane osobowe

Witam.

Osoba X chce mi wpłacić na konto sumę powiedzmy 150zł. Ja mam jakieś tam konto w swoim stacjonarnym banku.

Chcę oczywiście aby ta osoba X mi tą sumę wpłaciła, muszę więc tej osobie podać mój numer konta i “niby” dane.

Słyszałam, że przy przelewie z konta na konto dane można podać inne lub wpisać cokolwiek, ważne aby zgadzał się numer konta.

No i wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że przy wpłacie środków przez osobę X na mój numer konta, taka osoba posiadając ten numer konta może i tak poznać moje dane osobowe.

Może to zrobić chociażby dokonując wpłaty w banku i żądając potwierdzenia takiej transakcji. Wtedy tam na kwicie pokazują się wszystkie dane.

Nie wiem czy taka sytuacja ma też miejsce w przelewach przez Internet i historii przelewów.

Jest to dla mnie sprawa trochę intymna i prywatna i nie chciałabym aby ta osoba co chce mi przesłać środki poznała moje dane osobowe.

Chciałabym Państwa poprosić o poradę, czy jest jakiś sposób aby ta osoba X wpłaciła mi te pieniążki ale nie miała możliwości zdobycia moich danych osobowych?

Słyszałam coś, że są jakieś banki internetowe pośredniczące, że można tak zrobić za pomocą jakiś wpłat.

Niestety jestem troszkę zielona w tym temacie dlatego bym prosiła o pomoc i doradztwo.

Z góry bardzo dziękuję.

Nieprawda - bank powinien sprawdzać poprawność wszystkich danych.

OT - kosz,

aczkolwiek próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której wpłacający ma nie wiedzieć komu przekazuje pieniądze i mam z tym problem.

Wyjaśnienia proszę przekazać na PW. Do tego czasu temat zamykam.