Wpłaty blikiem?

podaję kwotę i kod blik i mam pieniądze w portfelu/na koncie.

  • wpłata gotówki na konto bankowe we wpłatomacie
  • sprawdź czy daną usługę / portfel można zasilić za pomocą Blika, np. MoBilet, etc.

A tak to faktycznie wyglada.

Och, wielbiciel mój i hejter @przemopk nie jest w stanie ogarnąć takich spraw jak szczegóły i nie przyszłoby mu do głowy, aby dopytać, czy chodzi mi o wysyłanie czy odbieranie środków… :wink:

Dobrze wiem jak to działa, zresztą linki do strony blika dałem wcześniej. Jeden numer telefonu, jedno konto, które można usunąć lub zmienić z poziomu aplikacji.

Na infantylne teksty tego Pana J. nie reaguje.

Otóż mój Ty wielbicielu i hejterze, tutaj nie chodzi o to czy to Ty wiesz, jak działa Blik (mój Ty centrum Wszechświata), tylko o to, aby autor pytania sprecyzował, o co mu konkretnie chodzi. Bo bez tego skonkretyzowania można np założyć, że szuka anonimowej skrzynki, na którą ofiary cyberprzekrętów będą mu wysyłać pieniądze.

Podobnie rozumując, czytając:

Można założyć, że czujesz miętę do kolegi @przemopk .

Przeczytaj jeszcze raz uważnie bo nie jest tak jak piszesz.
Jest tak:
Jeden telefon z jednym numerem, wiele aplikacji bankowowych róznych banków z twoimi kontami zainstalowanych na nim lecz usługa " Blik na telefon" działa tylko na jednej z nich, z mozliwościa łatwego przeniesienia na drugą, zainstalowaną na tym samym telefonie, poprzez rejestrację tej usługi w drugiej aplikacji.

P.S. Nigdzie na stronach Blika nie ma informacji którą wstawiłem jako screem. Jest tylko ogólna informacja o tym ile mozna mieć aplikacji i na którą wpłynie przelew. ( Twój screen)

Od początku o tym piszę - jeden numer telefonu może być powiązany tylko z jednym numerem konta. Oczywiście w danej chwili i nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zmienić i przypisać do innego konta w aplikacji innego mojego banku. Doprecyzowując: w systemie płatności numer telefonu staje się aliasem dla numeru konta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mając drugi numer telefonu i zainstalowaną aplikację innego swojego banku, moć robić przelewy między swoimi kontami.

Piszesz, nie tylko ty, bardzo nieprecyzyjnie.

Jak to nie ma? Co ma konto do numeru tel.
Pisz nie o koncie, nie o Bliku a o pewnej usłudze z nim zwiazanej bo to nie to samo i tylko zamieszanie wprowadza.
Nie pisz

Lecz pisz

W usłudze Blika, „Przelew na telefon”, jeden numer telefonu musi być powiązany tylko z jednym numerem konta w momencie dokonywania przelewu.

Poniewaz nic nie stoi na przeszkodzie by po wykonaniu transakcji, przypisać ten sam numer lelefonu do innego swojego konta przy korzystaniu z tej usługi wykorzystujac aplikacje bankowa innego konta ponieważ nastapi wtedy automatyczne wyrejestrowanie tej usługi z poprzedniego banku

Byc moze wszyscy macie to samo na mysli ale nieprecyzyjne wypowiedzi wprowadzają zamieszanie.

Raczej z pewnością mamy na myśli to samo. Akurat te zagadnienia są mi dobrze znane, więc może i pisałem niektóre rzeczy skrótowo. Dlatego też uważam, że dla kogoś zainteresowanego najlepszym źródłem będzie odpowiednia strona, w tym przypadku np. blik.com, czy strony banków.

Teraz mój tekst:

Nie zamierzam dalej poruszać tego tematu i strzępić klawiatury, która racja jest „mojsza”. Kto ma wątpliwości niech szuka odpowiedzi u źródła. :smiley:

Nie ten link. A co do twojego tekstu który zacytowałes to powstał po moim screenie, gdzie Blik wyjasnia jak ta usługa działa.

Tak, pomyłka. Zamiast końcówki pl musi być com.
Twój wpis nie ma nic do rzeczy, gdyż od początku o tym pisałem. To już naprawdę ostatni raz się odnoszę do tego, głównie mając na uwadze pomyłkę w linku.

Od poczatku to było tylko bleble i nic konkretnego. Nic.

W sumie dziwne, że ludzie zakładają wątek i porzucają aktywność na forum, pewnie za 12 lat wpadnie usunąć konto WP jak to robią ostatnio niektórzy (usuwają posty z wątków, jakby się wstydzili siebie sprzed 12 lat).

Moze jakiś znajomy, autorowi tematu wytłumaczył ze aby skorzystać z usługi Blik trzeba mieć konto bankowe które to obsługuje i wpłatomat pod ręką. Albo dwa konta. Wtedy wpłatomat niepotrzebny.

Chodzi ci o bramkę elektroniczną np. yetipay, stripe, hotpay czy wirtualne konto bankowe np. Zen? Co chcesz właściwie zrobić? Jakby do czego ci to potrzebne? Nie napisałeś co chcesz osiągnąć ani za co zapłacić?!