Wpłaty blikiem?

Witam
Czy istnieje jakiś portfel elektroniczny czy coś podobnego gdzie można wpłacać pieniądze przy pomocy blika? Coś na wzór gdy płacimy blikiem i musimy podać kod. Czyli chcę dokonać wpłaty, wybieram opcję blik, podaję kwotę i kod blik i mam pieniądze w portfelu/na koncie.

Jestem w tym temacie dość „zielony”.
Nie opisałem tego jakoś ładnie ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi :smile:

1 polubienie

Jeśli masz za dużo pieniędzy i szukasz JAKIEGOŚ sposobu, aby się ich pozbyć. to możesz je do mnie wysłać blikiem :wink: Albo możesz sprecyzować, o co KONKRETNIE chodzi :slight_smile:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeżeli chcesz przelać komuś pieniądze, to jest „Blik na telefon”. Przelewasz komukolwiek, kto ma w aplikacji bankowej włączony „Blik na telefon”

Blik przypisujesz do swojego konta bankowego i na to konto będą wpływały pieniądze i z niego będą wypłacane. Więc jeżeli chcesz mieć osobne konto specjalnie dla Blika, to możesz je założyć w aplikacji bankowej i przypisać do Blika i będzie to taki ‘portfel’ znany z innych aplikacji finansowych.

Pewnie nie o to chodzi, więc wytłumacz jaśniej

Może chodzi o coś podobnego do paypal?

Blik na numer telefonu raczej dalej ma limity:

  • 1000 zł dziennie;
  • 500 zł na jedną transakcję;
  • limit dzienny transakcji do 5 (np. po ≈ 200 zł do 5 znaj).

Być może by nas nie okradli na maksa ze źle przechowywanych milionów złotych.


Być może portmonetki typu mPay i SkyCash da się doładowywać kodem Blik (a te limity można podnieść na tyle ile pozwala strona/aplikacja banku bez wizyty w oddziale lub nie naruszy to ustawy przeciw praniu brudnych pieniędzy) - na pewno w jak dojadę jest ładowanie konta kodem Blik (a mPay i SkyCash mają więcej możliwości od jak dojadę). Takim tropem można sprawdzić twoją tajną portmonetkę (być może to PSC) czy środki PayPal.

Trochę mylisz pojęcia. Blik jest przypisany do numeru telefonu i danego konta. Więc zastanów się, jak chcesz wpłacać i wypłacać z jednego konta, przypisanego do numeru telefonu. Musiałby mieć kolejny numer telefonu i do niego przypisać inne konto.

Nie do końca. Np, używam tego samego numeru telefonu do transakcji na kilku różnych swoich kontach.

Czyli chcesz powiedzieć, że do jednego numeru telefonu masz przypisane kilka kont bankowych?

Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to jest realizowane po stronie operatora, ale zdarza mi się np przesyłać blikiem pieniądze pomiędzy moimi rachunkami, używając jednego numeru telefonu.


Nie ma fizycznej możliwości przypisania kilku kont do jednego numeru. Skąd system ma wiedzieć na który rachunek miałby zaksięgować wpłatę?

Nie odpowiedziałeś na pytanie czy:

Odpowiedziałem:

Przecież to proste pytanie.

Tak. Ale odpowiedź kolegę, jak zwykle, przerosła.

To się chyba ustawia. Ostatnio wysyłałem blikiem na telefon 700zl.

Być może apki banków są na tyle kumate, że wysyłają na serwer Blika/Polskich Standardów Płatności IBAN/NRB i system wykrywa, że trzeba przelać wtedy na inne konto (ja widzę np. adresy jakie ktoś ma ustawione na koncie - czyli zalecam wynająć skrytkę pocztową i najwyżej z awizo odbierać polecone za potwierdzeniem odbioru/do rąk własnych).

Jedynie ambarans zachodzi gdy system zezwoli podpiąć aż 3 konta i zajdzie losowanie na który z pozostałych dwóch ma lecieć przelew - raczej można przymknąć oko jak magia dzieje się w ramach jednego banku (wtedy to być może bank narusza API Blika).

Jak Xiaomi umie zrobić dwa profile (jeden za login ma e-mail a drugi numer telefonu) to i PSP może nie wykryła podobnych błędów (na pewno konta Google są złym porównaniem, bo tam powielony numer przestaje pasować jako login).

Być może nie ogarnęli by +48 / 0048 (lub brak kierunkowego kraju) traktować identycznie.

Na tyle, ile to ogarniam, to w systemie BLIK, wspólne dla wszystkich banków, jest tylko to, że banki umożliwiają płatność kodem. Natomiast dodatkowe usługi typu „przelew BLIK na numer telefonu” są przez różne banki, różnie realizowane.

W ING się jeszcze nie da.

Wtedy muszę to rozbić na dwa i dalej obowiązuje limit dzienny 1000 zł, limit 5 transakcji w interfejsie wcieło (ale zaindeksował się w Google dla jakieś pomocy technicznej jakiegoś banku).

Nawet niby jest jakiś limit 18 próśb o podział rachunku za np. pizzę.

Bez durnego komentarza oczywiście nie potrafi Pan Januszek. Nie ważne, że fizycznie nie ma możliwości przypisania do jednego numeru telefonu kilku kont, ani w aplikacji, ani w bankowości na stronie www. W aplikacji można tylko usunąć lub zmienić numer. Nie ma opcji dodaj. No chyba, że tylko u Pana J. jest.

FAQ: najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi | BLIK

Mój wielbicielu i hejterze, ja nie napisałem, że mam „przypisane kilka kont do jednego numeru”. Ja napisałem, że za pomocą jednego numeru telefonu wykonuje transakcje pomiędzy kilkoma swoimi kontami w różnych bankach. Dodałem, że nie wiem, jak to jest, realizowane po stronie banków.

Jeżeli tylko w ten sposób umiesz rozmawiać, to sobie rozmawiaj, ale nie ze mną.
Było proste pytanie, na które przez kilka odpowiedzi nie potrafisz udzielić odpowiedzi. Odpowiedź jest bardzo prosta: tak lub nie.

Odpowiedź na pytanie @Lucky_Han brzmi: przy jednym numerze telefonu nie takiej możliwości i nie robisz tego kodem blik a jako przelew na telefon. Teoretycznie możesz przypisać numer r-ku na który zrobisz sobie wpłatę ze swojego drugiego konta za pomocą przelewu blik (na telefon). Ale w drugą stronę to już nie pójdzie. Mając dwa numery telefonu, możesz wtedy swobodnie przelewać między tymi rachunkami przy pomocy przelewu blik (na telefon).