Wpłaty z Holandii do Polski na konto bankowe

(Hawrocik08) #1

Witam!

Mam izzykonto w mbanku. Ojciec ma prawdopodobie w PKO konto walutowe, czy jakos tak to sie nazywa. Jeżeli ojciec bedzie chcial mi wplacic co miesiac np 100e euro, to mój bank sam "zmieni" walute na PLN i dostane 400+ zl?

(MaRa) #2

Konto w Polsce jest z reguły w złotówkach, jeśli wpłynie wpłata w obcej walucie to bank przeliczy na złotówki według SWOJEGO własnego przelicznika (może się różnić od średniego kursu walut podawanego przez NBP).

(skrzek) #3

tak powinien przewalutować to według kursu dnia. nie wiem tylko czy nie pobiera prowizji za to ale najlepiej będzie jak zapytasz u źródła czyli przez kontakt do mBanku,

a tu masz FAQ:

http://www.mbank.pl/przewodnik/faq/inde ... ategory=28

(Hawrocik08) #4

Ok, juz wszystko wiem:) Powiedzcie mi jeszcze, co to jest nr "BIC" i "IBAN" ? Jak ktos wplaca mi kase na konto to musi to zawsze wpisac? Jestem "zielony" w tych sprawach :slight_smile:

(skrzek) #5

chyba nie czytałeś FAQ na stronie mBanku??? [-X

Jak wykonać przelew z zagranicy na konto w mBanku?

Aby wykonać przelew z zagranicy na rachunek w mBanku, podaj:

-pełny 26-cyfrowy numer rachunku odbiorcy przelewu i "PL" przed numerem rachunku /IBAN/

-imię i nazwisko odbiorcy przelewu lub nazwa firmy w przypadku przelewu na rachunek firmowy (imię i nazwisko/ nazwa firmy odbiorcy musi być zgodne z numerem rachunku, w przeciwnym wypadku przelew będzie wstrzymywany do czasu wprowadzenia przez bank nadawcy korekty danych odbiorcy)

-adres odbiorcy przelewu

-tytuł przelewu

-kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

-nazwę i adres banku odbiorcy przelewu: BRE Bank S.A. INTERNET BANKING, al. Piłsudskiego 3, 90-368 Łódź

-SORT CODE/numer rozliczeniowy - 11402004

(Hawrocik08) #6

Dzieki Wielki! :piwo: