Wpłaty z Holandii do Polski na konto bankowe

Witam!

Mam izzykonto w mbanku. Ojciec ma prawdopodobie w PKO konto walutowe, czy jakos tak to sie nazywa. Jeżeli ojciec bedzie chcial mi wplacic co miesiac np 100e euro, to mój bank sam “zmieni” walute na PLN i dostane 400+ zl?

Konto w Polsce jest z reguły w złotówkach, jeśli wpłynie wpłata w obcej walucie to bank przeliczy na złotówki według SWOJEGO własnego przelicznika (może się różnić od średniego kursu walut podawanego przez NBP).

tak powinien przewalutować to według kursu dnia. nie wiem tylko czy nie pobiera prowizji za to ale najlepiej będzie jak zapytasz u źródła czyli przez kontakt do mBanku,

a tu masz FAQ:

http://www.mbank.pl/przewodnik/faq/inde … ategory=28

Ok, juz wszystko wiem:) Powiedzcie mi jeszcze, co to jest nr “BIC” i “IBAN” ? Jak ktos wplaca mi kase na konto to musi to zawsze wpisac? Jestem “zielony” w tych sprawach :slight_smile:

chyba nie czytałeś FAQ na stronie mBanku??? [-X

Jak wykonać przelew z zagranicy na konto w mBanku?

Aby wykonać przelew z zagranicy na rachunek w mBanku, podaj:

-pełny 26-cyfrowy numer rachunku odbiorcy przelewu i “PL” przed numerem rachunku /IBAN/

-imię i nazwisko odbiorcy przelewu lub nazwa firmy w przypadku przelewu na rachunek firmowy (imię i nazwisko/ nazwa firmy odbiorcy musi być zgodne z numerem rachunku, w przeciwnym wypadku przelew będzie wstrzymywany do czasu wprowadzenia przez bank nadawcy korekty danych odbiorcy)

-adres odbiorcy przelewu

-tytuł przelewu

-kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

-nazwę i adres banku odbiorcy przelewu: BRE Bank S.A. INTERNET BANKING, al. Piłsudskiego 3, 90-368 Łódź

-SORT CODE/numer rozliczeniowy - 11402004

Dzieki Wielki! :piwo: