Wpływ głośników na monitor LCD

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy głośniki mają jakiś wpływ na monitory LCD… wiem że na CRT mają ale o LCD nic nie słyszałem. A w jakiej odległości mniej więcej powinienn stać głośnik od monitora CRT

Głośniki mają zabezpieczenie na magnesach są blachy nie przepuszczające pola, sam u siebi trzymam głośniki przy monitorze lcd i nic się nie dzieje, przy crt też nic się nie działo.

hmmm… ja mam jakieś stare ale jeszcze calkiem nieźle ciągną :smiley: tyle że były przy starym monitorze(CRT)

jakiesz on teraz ma piękne kolory i fale po bokach :stuck_out_tongue:

Zdaje mi się że na LCD nie mają wpływu bo LCD a CRT się troche różnią w budowie :wink: ale nie jestem tego pewny :roll:

Szukałem czegoś konkretnego w google na ten temat ale nic nie znalazłem :?

rolkass , a powiedz z kąd takie pytanie co się może niby stać?

Nic się nie stanie mogą stać obok monitora. A na crt że źle działają :x trzymam głośniki obok monitora crt od 2001 i do dziś monitor chodzi i wszystko ok jest.

w głośnikach masz magnes i jak zbliżysz do monitora CRT to pojawią ci się dziwne kolory w odcieniach czerwonawo/różowego (różnie to bywa) dzieje się tak dla tego że elektrony

Elektrony emitowane przez katodę są formowane w wąską wiązkę przez działo elektronowe, następnie przyśpieszane przez anodę uderzają w powierzchnię ekranu pokrytą luminoforem wywołując jego świecenie. Aby dało się rozświetlić każdy punkt powierzchni ekranu wiązka musi być odchylana w dwóch kierunkach - pionowym i poziomym.

więc jak przyłożysz magnes to zaburzysz ten układ i dzieją sie potem cuda :stuck_out_tongue: a w monitorach LCD już nie ma niczego co uderza w ekran i miało by to jakiś związek z magnesem.

Pole magnetyczne głośników nie ma wpływu na monitory LCD. W przypadku tradycyjnych monitorów CRT, obraz jest tworzony wiązką elektronów, która jest odchylana za pomocą cewek odchylających. W tym przypadku pole głośników może zakłócać pracę cewek odchylających i pojawiają się zniekształcenia obrazu.

mój monitor jest przykładem, wieeeleeee telewizorów. Kolory nabierają.

no w końcu coś konkretnego. Dzięki

_Sylwan_ , walnąłem w paincie kolor czerwony nic nie widzę by się działo.

:x

czytamy ze zrozumieniem :stuck_out_tongue: później komentujemy

Ja przy monitorze LG Studioworks 15’’ CRT miałem blisko głośniki i po 2 latach pojawiły sie fale po bokach na szarym tle najbardziej było to widać.

Ale i bez tego tez nic nie ma i nie widać.

Widocznie masz “odporny” monitor na głośniki :wink:

Ja bym się cieszył z tego powodu

ale nie rozumiem tego z tym paintem. Czyli myślisz że jak przyłożysz głośnik do monitora i pojawią ci się rózne kolory i wciśniesz print screen i do painta walniesz to myślisz że zobaczysz to samo?? Jak tak to jesteś w błędzie :stuck_out_tongue:

On zrobił czerwone tło w paincie i nie widział nic dziwnego :lol:

:x jak tak to lol pozazdrościć inteligencji