Wpływ instalacji systemu na sieć WiFi

Cześć wszystkim. Przymierzam się do zakupu WIndowsa 7 na mój pc, sieć leci od niego. I tu pytanie czy format dysku i instalacja nowego systemu nie wpłynie nie konfigurację WIFI w moim domu, ustawienia sa nadane przez pewnego specjaliste, lecz obecnie nie mam do niego kontaktu. Siec leci do laptopa z win7.

Po formacie w komputerze i zainstalowaniu sterowników do karty sieciowej wifi podajesz hasło do wifi i działa :slight_smile:

Problemu nie powinno być, jeśli wiesz jak to skonfigurować. Udostępniasz internet z PC do laptoa? Jeśli tak, to nie lepiej kupić router z wbudowanym access pointem? Koszt routera to jednorazowy wydatek ale za to zużycie prądu jest mniejsze niż w przypadku udostępniania łącza z komputera.

Pozdrawiam!

Posiadam D-Link DI-524 chyba ma wbudowany acces point? Tak więc ponawiam pytanie :smiley: ?

No ale w czym problem Po to jest router żeby rozdzielał neta dla dużej ilości komputerów a format nic nie psuje :slight_smile:

W takim razie powinno działać, jeśli Windows 7 rozpozna urządzenie powinien automatycznie zainstalować sterowniki, a jak nie to zainstalujesz z płyty lub pobierzesz ze strony producenta karty sieciowej, skonfigurujesz sieć według ustawień routera i to wszystko.

Pozdrawiam!

Chodzi Ci o ręczną konfigurację? Nie mam dostępu do drugiego PC gdyż należy on do drugiego sublokatora, więc wiadomo jeśli coś schrzanie to bede miał mały problem.

Chodzi mi o to, że w zależności od ustawień routera konfigurujesz sieć, to znaczy, jeśli w routerze włączony jest serwer DHCP i rozgłaszanie SSID (nazwa sieci), połączysz się z tą siecią i adres IP, brama oraz cała reszta zostanie pobrana z serwera DHCP automatycznie, jeśli sieć bezprzewodowa jest szyfrowana, system zapyta o hasło dostępu do sieci bezprzewodowej, podasz je (hasło jest zapisane w routerze), zapiszesz ustawienia sieci i od tego czasu system będzie automatycznie łączył się z tą siecią już bez pytania o hasło dostępu.

Pozdrawiam!

OK. Dzieki za odpowiedź. Jak moge obecnie to sprawdzić?

Logując się do routera.

Pozdrawiam!