Wpływ słuchawek na zdrowie

W jednej z sieci marketów pracownicy chodzą w takich oto słuchawkach z mikrofonem: https://www.voip24sklep.pl/pl/p/Wycena-bezprzewodowego-systemu-sluchawek-Quail-Digital-Pro7/2306
I zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na zdrowie? Skoro to łączność bezprzewodowa, to może być niebezpieczne? Ktoś wie w jakiej to technologi może działać?

Tak samo niebezpieczne, jak sieci komórkowe (patrz pasmo).

Myślę, że bardziej bym się skupił na wpływie używania słuchawek na słuch, niż aż tak przejmować się wpływem łączności bezprzewodowej.

2 polubienia

bo tak myślę, że skoro pracownicy w tym chodzą codzienne 8 godzin, to później mogą mieć kłopoty ze zdrowiem?

Jeśli nosi się jedną słuchawkę to przy takim użytkowaniu może przyczynić się do powstania skoliozy (bo to jednak obciążenie) oraz słyszałem że powodują problemy ze snem (gdy zapomni się zdjąć do spania).

Nie no, teraz wszędzie łączność bezprzewodowa więc jeszcze jedno ustrojstwo dużo nie zmieni.

Wpływ słuchawek na zdrowie jest znikomy. Większy wpływ na zdrowie ma beretka na głowie i kalesony na dolnej części ciała.

myślałem, że takie słuchawki wysyłają fale radiowe i są one przecież blisko głowy

Bardzo niebezpieczne. Osoba która to nosi dostanie raka a krowy na około będą dawać skisłe mleko.

A tak na poważnie. W obecnych czasach jesteś otoczony przez fale radiowe 24/7. Takie słuchawki nie robią żadnej większej różnicy.

3 polubienia