Wpływ większej rozdzielczości na wydajność komputera

Witam

Chciałbym kupić panel LCD. Wiem, że na takim panelu pracowałbym z większą rozdzielczością (1280x1024) niż teraz (800x600). Czy zwiększenie rozdzielczości bardzo spowolni pracę komputera? Mam Durona 950MHz.

Teraz nie mam możliwości sprawdzenia jak komputer się sprawuje w tej rozdzielczości bo monitor takiej nie obsługuje, mam nadzieję że po zmianie karta graficzna pozwoli na pracę w 1280x1024 (NVIDIA GeForce FX 5200), bo jak odznaczę w opcjach: “Ukryj sposoby działania, których ten ekran nie obsługuje” pojawiaja się nawet rozdzielczości 2048x1536.

No, karta typ biurowy.

Z wyświetlaniem 1280 x 1024 spokojnie sobie poradzi.

Czym większa rozdzielczość ustawiona tym wyższe obciążenie karty i reszty,a zarazem mniejsza wydajność całości podsystemu grafiki.

Więc na tej karcie max parametry to 1024 x 768 x 32 odświeżanie 75 Hz (monitor LCD).

To jak z tą rozdzielczością? :slight_smile:

Ja używam głównie Firefoxa, Excela, Worda czasem obejrzę jakiś film. Odczuję spadek wydajności?

A propos odświeżania: w pracy są dostępne dwie opcje: 60 i 75 Hz, co to znaczy, bo chyba nie ma takiego wpływu jak w monitorach CRT?

Aby nie stracić za dużo na wydajności Twojego kompa sugeruję tą rozdzielczość co podałem - zrób sobie testy 3DMark2001 na poszczególnych rozdzielczościach i wszystko wiesz.

Dla LCD odświeżanie wystarczy 60 Hz,ale jak sterownik udostępnia 72/75 Hz to tak ustaw.

Dzięki bardzo. Dla mnie najważniejsze, że w ogóle mogę kupić taki panel.

Pozdrawiam

LCD pracuje najlepiej na nominalnej wartości określonej przez

producenta

przy mniejszych rozdzielczościach mogą wystąpić problemy

ze skalowaniem /nieostre krawędzie/

ważny bywa też czas reakcji- smużenie

rozsądnie rozglądnij się za dobrą marką

Nic nie spowalnia w 1280x1024 mowiac o pracy w windows(nie graniu).

Spokojnie w 1280x1024 w windzie sie pracuje.

kupuj żadnych problemów nie będzie te 1280x1024 i 75Hz wyciągnie spokojnie, starsze sobie dają radę :stuck_out_tongue: