Wprawienie w ruch fragmentu zdjęcia [Gimp lub inny]


(zgredzio) #1

Czy możliwe jest wprawienie w ruch fragmentu zdjęcia? Mam np. zdjęcie faceta siedzącego na krześle i chciałbym zrobić animację, na której ten gość ruszałby nogą. Czy w Gimpie jest to możliwe, ew. w innym programie?


(Sawyer47) #2

To nie tyle kwestia samego programu, a formatu pliku graficznego, który obsługuje animacje. Na myśl przychodzą mi tylko APNG, MNG i GIF. Tak więc potrzebowałbyś aplikacji która pozwala na edycje plików graficznych w tych formatach.


(Slq Babe) #3

Photoshop + ImageReady cierpliwosc i zrobisz.

Czesc pierwsza. Phoshop.

Wycinasz ze zdjecia noge ktora ma byc aniomowana... uzywajac stamp tool'a badz patch tool'a tworzysz tlo ktore musi byc w miejscu gdzie byla noga. Oczywiscie noge masz juz na nowej warstwie.

Czesc druga. ImageReady.

Przechodzisz do image ready.. baze zdjecia bez nogi tylko z tlem. I teraz warstwe z noga ustawiasz we frame 1 w pozycji takiej jak to jest na oryginalnym zdjeciu a w kolejnych fram'ach duplikujesz warstwe z noga i w kazdej klatce uzywajac free transform przekrecasz troche noge tak jakby sie ona bujala.. i tyle. Im zrobisz to na wiekszej ilosci klatek tym animacja bedzie plynniejsza.

Druga mozliwoscia jest flash... no ale tutaj wsumie juz trzeba miec jakiekolwiek pojecie o timeline, tweenach itp.

Ahh no i oczywiscie zdjecie tego nie zapiszesz juz w jpg etc. gif/swf najbardziej powszechne.


(Olixxx94) #4

zgredzio , jest to możliwe w GIMP-ie, musisz tylko doinstalować GAP (GIMP Animation Pack) i potem pokombinować ze ścieżką ruchu (Move Path).


(sigaris) #5

Tutaj masz linka do forum użytkowników Gimpa a do kładnie do tutoriali,gdzie między innymi jest pokazane krok po kroku jak zrobić małe animacje (gify):

http://www.gimpuj.info/index.php?PHPSESSID=dc6eed8bff531a6ebb34a767681715a6&action=tutoriale

Nie konkiecznie potrzeba GAP-a.Do bardziej rozbudowanych owszem,ale do prostyszych można spokojnie bez niego się obejść.